2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ispanijos laikraščiuose pasirodė nekrologas abortų „aukoms“

Pirmadienį keliuose Ispanijos dienraščiuose pasirodė nekrologai „nekaltoms abortų aukoms“, po to, kai šį mėnesį šalies įstatymų leidėjai patvirtino šią procedūrą supaprastinantį įstatymo projektą.
Protesto akcija prieš abortų liberalizavimą Madride.
Protesto akcija prieš abortų liberalizavimą Madride. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Abortas

Nekrologas su juodu kryžiumi, skirtu „berniukams ir mergaitėms“, kurie „mirė Ispanijoje 2009 metais kaip abortų aukos“, pasirodė dešiniosios pakraipos laikraščių „ABC“, „El Mundo“ ir „La Razon“ užuojautoms ir nekrologams skirtuose puslapiuose.

„Maldos, mišios, aukos ir labdara padėtų jų sieloms rasti amžinąjį poilsį ir išgelbėti tuos, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai, veikdami, ar neveikdami, yra atsakingi už šias mirtis“, – sakoma nekrologe.

Šį tekstą išspausdino šeši regionų laikraščiai, tačiau populiariausias centro kairiųjų dienraštis „El Pais“, siejamas su valdančiąja socialistų vyriausybe, atsisakė jį spausdinti, pranešė katalikų tinklaraštis „InfoCatolica“.

Ispanijos parlamento žemieji rūmai gruodžio 17 dieną patvirtino įstatymo projektą, numatantį leisti atlikti abortą iki 14-os nėštumo savaitės, o jei nėštumas kelia grėsmę motinos sveikatai, arba vaisius turi rimtų vystymosi sutrikimų, abortą būtų leidžiama atlikti iki 22 nėštumo savaitės. Tokia praktika yra taikoma daugelyje Europos Sąjungos šalių.

Dabar įstatymo projektą turi svarstyti Senatas, vėl sugrąžinsiantis dokumentą žemesniesiems parlamento rūmams, kurie turės galutinai jį patvirtinti.

Pagal dabar galiojančius įstatymus, kurie buvo priimti 1985 metais, praėjus dešimtmečiui po diktatoriaus Francisco Franco mirties, abortai šalyje yra leidžiami tik tais atvejais, jei moteris buvo išprievartauta, jei vaisius blogai vystosi, jei išsaugotas nėštumas keltų pavojų moters psichinei ar fizinei sveikatai.

Pernai Ispanijoje buvo atlikta 115 tūkstančių abortų, didžioji dalis jų buvo atlikta dėl nėštumo pavojaus moters psichinei būklei, rodo Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbti duomenys.

Spalio mėnesį tūkstančiai žmonių išėjo į Madrido gatves pasmerkti vyriausybės sprendimą liberalizuoti abortų įstatymus šioje katalikiškoje šalyje.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min