TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ispanijos pietuose – rusų kolonijos, jie čia švaistosi pinigais ir superka prabangias vilas

Rusai taikosi į itin prabangias vilas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusai taikosi į itin prabangias vilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kosta del Sol pakrantėje Ispanijos Andalūzijos regione vis dažniau galite išgirsti rusų kalbą. Nemažai įmonių ieško darbuotojų, mokančių rusiškai, nes žino – būtent atvykėliai iš šios šalies yra plačiausiai pinigines atveriantys klientai. O rusų šiame regione tiek, kad jau galima kalbėti apie ištisas jų kolonijas, rašo Lenkijos leidinys „Polityka“.

Ispanijos Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2007 metais rusų įsigytas turtas sudarė vos 1,1 proc. užsieniečių šalyje išleidžiamų pinigų. 2012 metais šis skaičius išaugo iki 8 proc. ir nuolatos auga. Rusai baruose ir parduotuvėse išleidžia vidutiniškai dvigubai daugiau nei kitų šalių atstovai. Praėjusiais metais Ispaniją aplankė apie milijonas turistų iš Rusijos – keturis kartus daugiau nei 2007 metais. 

Rusų atvykėliai itin pastebimi pietiniame Malagos mieste ir jo apylinkėse. Praėjusiais metais maždaug kas dešimtas namas, parduodamas Malagos provincijoje, pateko į rusų rankas. Oficialiais duomenimis, čia gyvena apie 4 tūkst. rusų, tačiau vietos žiniasklaida skaičiuoja, kad jų čia gali būti septynis kartus daugiau. 

Rusai – pirkėjai su storomis piniginėmis. Dažniausiai jie renkasi taip vadinamąjį „auksinį trikampį“, kurio centras – turtuolių pamėgtas Viduržemio jūros miestas Marbelja. Nors miestą kamuoja tos pačios problemos kaip ir visą šalį, iš šalies to net nepastebėtum. Prestižiniame šio miesto rajone už naktį viešbutyje tenka sumokėti ne mažiau 560 eurų. Prestižiniai pasauliniai prekiniai ženklai, prabangios jachtos ir turtai – būtent čia labiausiai mėgsta ilsėtis ir gyventi rusai. 

Už namą – milijonas eurų

„Milijonas eurų“, – sako Andrėjus Vlasenko, paklaustas, kiek jo klientai dažniausiai moka už namo įsigijimą šiose vietovėse. Andrėjus į Ispaniją iš Maskvos atvyko prieš 15 metų, o 2007 metais su kitu tautiečiu įkūrė nekilnojamojo turto agentūrą „Costa Grand“. „Mūsų klientai pasiruošę išleisti daug pinigų, tačiau jie turi būti tikri, kad moka už prabangą. Arti paplūdimio, su vaizdu į jūrą, dideliu sklypu. Ir, žinoma, juos vilioja tropinis klimatas. Italijoje to nėra“, – sako verslininkas. Vien Maskvoje veikia 250 įmonių, prekiaujančių nekilnojamuoju turtu Ispanijoje. 

„Milijonas eurų“, – sako Andrėjus Vlasenko, paklaustas, kiek jo klientai dažniausiai moka už namo įsigijimą šiose vietovėse

A.Vlasenko sako, kad jis yra pardavęs nekilnojamojo turto ir itin prestižiniame La Zagaletos rajone. Čia vien didžiulių pinigų namui įsigyti neužtenka. Įspūdingo grožio rajone yra vos 220 vilų, ir jų savininkai gali atsisakyti parduoti namą, manydami, kad atvykėliai bus pernelyg triukšmingi ir drums ramybę. Shakirai ir Davidui Beckhamui čia įsikelti nepavyko. O štai buvęs Maskvos meras Jurijus Lužkovas namą čia įsigijo. 

Ispanijos žiniasklaida neabejoja, kad ne  vien geras klimatas vilioja čia rusus. Mat krizėje atsidūrusios šalies valdžia kiekvienam, investavusiam šalyje ne mažiau pusės milijono eurų, suteikia nuolatinio gyventojo statusą. Rusų verslininkams galimybė tokiu būdu užsitikrinti ir teisę nevaržomai judėti Europos Sąjungoje atrodo labai patraukli. 

Su tautiečiais bendrauti vengia 

„Corte Ingles“ - didžiulis Ispanijos prekybos tinklas. Ši įtakinga kompanija irgi įnirtingai stengiasi pritraukti rusų klientus. „Tai geriausi mūsų klientai, – sako kompanijos tarptautinės rinkodaros skyriaus vadovė Gael Vignon. – Krizė palietė visus, tarp jų ir vietos turtuolius. Tačiau pastaruosius dvejus metus mes gauname pelną – pirmiausia rusų klientų dėka“. Ji skaičiuoja, kad kiekvienais metais rusų išleidžiami pinigai didėja 40 proc. Rusai išleidžia apie keturis kartus daugiau nei britai. 

Šis prekybos tinklas įdėmiai stebi visas su rusų turistais susijusias naujienas. „Jeigu mes žinome, kad „Malaga“ žaidžia Maskvoje su „Spartaku“, atsakomosioms rungtynėms paruošiame nuolaidas atskrendantiems jų sirgaliams“, – sako tinklo atstovė. 

Tiesa, į Ispaniją atvykę rusai nesistengia palaikyti glaudžius kontaktus su tautiečių bendruomene. Turtuoliai bendrauja nedidelėse grupėse, leidžia savo vaikus į anglakalbes mokyklas. Tiesa, yra pasiūla ir nostalgijos Rusijai kamuojamiems žmonėms – šį sausį čia vyko pirmas Rusijos kino festivalis. Malagos laikraštis „Sur“ leidžia specialų rusišką leidinį, veikia radijo stotis „Rus Radio“. 2015 metais Marbeljos mieste bus pastatytos ir dvi cerkvės. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rusija Ispanija

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min