2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ispanijos premjeras išsaugojo didžiąją dalį ministrų naujajame kabinete

Praėjusią savaitę dar vienai kadencijai prisaikdintas Ispanijos ministras pirmininkas socialistas Pedro Sanchezas (Pedras Sančesas) pirmadienį pristatė naują ministrų kabinetą, kuriame lieka dirbti dauguma jo ministrų.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

Nepaisant to, kad pažadėjo sumažinti savo ministrų kabinetą, 51-erių premjeras išlaikė 22 ministrų postus.

Penki atiteko jo mažesniajai koalicijos partnerei, griežtosios kairės partijai „Sumar“, kuriai vadovauja Yolanda Diaz (Jolanda Dias), liksianti darbo ministre.

P. Sanchezas teigė, kad jo kabinetą sudaro „žmonės, gebantys ne tik vadovauti, bet ir sudaryti susitarimus ir juos viešai paaiškinti“.

Biudžeto ministrė Maria Jesus Montero (Marija Chesus Montero), gynybos ministrė Margarita Robles ir užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Albaresas (Chosė Manuelis Albaresas) – vieni iš svarbiausių ministrų, kurie lieka savo postuose.

Nauji ministrai – du Y. Diaz artimi žmonės: Monica Garcia (Monika Garsija), gydytoja ir Madrido regioninės vyriausybės įstatymų leidėja, kuri vadovaus Sveikatos apsaugos ministerijai, ir Ernestas Urtasunas, paskirtas kultūros ministru.

P. Sanchezas buvo prisaikdintas premjeru penktadienį, po to, kai Ispanijos susiskaldžiusiame parlamente jam paramą išreiškė dauguma įstatymų leidėjų ir jis suformavo naują mažumos koalicinę vyriausybę su „Sumar“.

Liepą vykusiuose visuotiniuose rinkimuose jo socialistai užėmė antrąją vietą, tačiau jis susitarė su keliomis mažesnėmis partijomis, įskaitant katalonų ir baskų separatistus, paremti jį per balsavimą parlamente dar vienai kadencijai užsitikrinti.

Siekdamas laimėti dviejų Katalonijos separatistų partijų paramą, jis sutiko suteikti nepopuliarią amnestiją šimtams žmonių, kuriems buvo iškeltos bylos dėl jų vaidmens nesėkmingame Katalonijos nepriklausomybės siekyje 2017 metais.

Šis bandymas surengti referendumą dėl Katalonijos atsiskyrimo sukėlė didžiausią per pastaruosius dešimtmečius politinę krizę Ispanijoje.

Ideologiniai skirtumai

Kelios apklausos rodo, kad daugiau nei pusė ispanų nepritaria amnestijai.

Dėl to visoje šalyje kilo protestų banga, įskaitant vykusį šeštadienį Madride, kur, policijos duomenimis, dalyvavo apie 170 tūkst. žmonių.

Per naująją kadenciją P. Sanchezas pažadėjo imtis įvairių socialinių priemonių, įskaitant tolesnį minimalaus darbo užmokesčio didinimą ir darbo savaitės sutrumpinimą nuo 40 iki 37,5 valandos.

Tačiau analitikai teigia, kad jam bus sudėtinga priimti teisės aktus, nes įvairios kairiosios ir regioninės partijos, parėmusios jį per praėjusią savaitę vykusį parlamento balsavimą dėl pasitikėjimo, laikosi kardinaliai skirtingų ideologijų.

Dešiniosios opozicinės Liaudies partijos (PP) lyderis Alberto Nunezas Feijoo (Albertas Nunjesas Feichas) prognozavo, kad P. Sanchezo vyriausybė dirbs trumpai.

„P. Sanchezas yra prirakintas prie savo partnerių, o Ispanijos neįmanoma valdyti prirakintam“, – sakė jis pirmadienį dienraštyje „El Mundo“ paskelbtame interviu.

Liepą vykusiuose rinkimuose PP laimėjo daugiausiai vietų parlamente, tačiau nesurinko daugumos.

A. N. Feijoo nepavyko gauti pakankamos kitų parlamento partijų paramos, kad galėtų tapti ministru pirmininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min