Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 9d. 09:14

Ispanijos spauda atskleidžia daugiau detalių apie Valensijos regione veikusią lietuvių „bulotinių“ gaują

Ispanijos policija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Ispanijos policija

Ispanijos spauda atskleidžia daugiau detalių apie Valensijos regione veikusią lietuvių gaują, kuri pareigūnų buvo sulaikyta praėjusią savaitę.

Ši gauja atsakinga už žmonių išnaudojimą ir 18 namų plėšimų, rašo Elmundo.es. Kaip 15min.lt skelbė ketvirtadienį, devyni sulaikyti asmenys ir vienas įkalintas priklauso „bulotinių“ gaujai.

Pastarieji Lietuvoje darbo netekusiems ar vargingai gyvenantiems žmonėms pažadėdavo gerai apmokamą darbą apelsinų plantacijose ir nemokamą ar pigesnę kelionę iki Ispanijos pietų. „Darbdaviai“ priklausė vienai šalies įdarbinimo agentūrų.

Ispanijos nacionalinės policijos atstovai lankėsi Lietuvoje, norėdami sužinoti daugiau apie šią nusikaltėlių grupę. Praėjusių metų balandžio mėnesį Europolo agentai aptiko organizuotą lietuvių grupę, kuri išnaudojo tautiečius ir vogė.

Gaujos nariai kontroliuodavo į Ispaniją atvykusius dirbti lietuvius. Pastariesiems būdavo suteikiamas būstas, viename bute gyvendavo iki dešimties žmonių. Gyvenimo sąlygos buvo pasibaisėtinos, nesilaikyta jokių higienos normų. Taip pat „darbdaviai“ juos aprūpindavo transportu iki darbo vietos ir atgal.

Atlyginimas už darbą buvo mokamas per laikiną įdarbinimo agentūrą Valensijoje. Dalis pinigų likdavo „bulotiniams“, kaip ir mokestis už maitinimą, buto nuomą ir net darbui skirtus įrankius. Taip apie keturiasdešimt darbininkų gaudavo vos pusę savo uždirbtų pinigų.

Darbuotojams buvo grasinima susidoroti su jų šeimos nariais, tad šie nė negalvodavo niekam skųstis.

Gaujos nariai taip pat plėšė prabangius gyvenamuosius namus, per naktį kartais jiems pavykdavo apiplėšti net penkis namus.

Vaizdo reportažą, kurį pateikia Elmundo.es, žiūrėkite čia.

Temos: 2 Plėšimas Ispanija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min