Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Išpuolio turguje Indijos šiaurės vakaruose aukų skaičius išaugo iki 15

Indijoje per išpuolį penktadienį atokioje šiaurės rytinėje Asamo valstijoje, ginkluotiems užpuolikams pradėjus šaudyti viename judriame turguje, žuvusiųjų skaičius šeštadienį išaugo iki 15, nes trys sužeistieji mirė ligoninėje.
Išpuolio vietoje
Išpuolio vietoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tarp žuvusiųjų yra ir vienas Bodolando nacionalinio demokratinio fronto (NDFB) grupuotės kovotojas. Šis separatistinis judėjimas jau kelis dešimtmečius kovoja už bodo genties krašto nepriklausomybę. Bodų genties nariai 33 mln. gyventojų turinčiame Asame sudaro iki 10 procentų.

Pasak policijos, šeši sukilėliai, atvažiavę motorikša, šaudė iš automatų ir sprogdino granatas turguje, veikiančiame Baladžano vietovėje prie Kokradžaro miesto Asamo vakaruose. Vieną užpuoliką nukovė saugumo pajėgos, kurios toliau ieško likusių penkių.

„Vienas asmuo mirė šeštadienio rytą, kiti du sužeistieji – praėjusią naktį. Dabar bendras žuvusiųjų per šį išpuolį aukų skaičius yra 15, tarp jų – ir vienas užpuolikas“, – sakė šeštadienį naujienų agentūrai AFP Asamo valstijos sveikatos ministras Himanta Biswa Sarma.

Pasak jo, apie 900 karių ir policininkų pastiprinimas atvyko į Baladžaną, esantį prie sienos su Butanu už 220 km į vakarus nuo Guvagačio, Asamo provincijos centro.

„Jie pradėjo didžiulę šukavimo operaciją, juos palaiko saugumo pajėgos ir kitoje sienos pusėje“, – nurodė H.B.Sarma.

Įtampa jautėsi ir šeštadienį, nors buvo ramu.

Penktadienio ataka yra pražūtingiausia iš surengtų šiame regione pastaraisiais metais. Separatistai kaltinami per 2014 metus nužudę Asame daugiau kaip 60 musulmonų naujakurių ir adivasių genties narių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius