Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 2d. 09:09

Išpuolis Šri Lankos ligoninėje

Per išpuolį Šri Lankos ligoninėje, esančioje sukilėlių valdomoje teritorijoje šalies šiaurės rytuose, žuvo daugybė žmonių, tarp jų buvo ir vaikų, pranešė Jungtinės Tautos (JT).

JT atstovas Grodonas Weissas BBC teigė, kad granatos sprogo ligoninės Pediatrijos skyriuje, kuriame tuo metu buvo daug žmonių. Kol kas neaišku, kas paleido granatas.

Kiek anksčiau Raudonasis Kryžius pranešė apie du per kitą išpuolį toje pačioje ligoninėje žuvusius žmones. Ši ligoninė įsikūrusi enklave, kurį kontroliuoja „Tamilų tigrai" ir kuriame gyvena dešimtys tūkstančių civilių.

Šri Lankos kariuomenės atstovas Brigas Udaya Nanayakkara BBC tvirtino, kad kariuomenė nėra atsakinga už šią nelaimę. „Tamilų tigrai“ kol kas minėto įvykio nekomentavo.

G.Weissas pasakojo, kad granata „Puthukkudiyiruppu“ ligoninę, esančią Vanni,. sprogo prieš pat vidurnaktį vietos laiku. Paskutinė žinutę, kurią gavo JT iš savo darbuotojo, buvusio palatoje, buvo: „Granata pataikė į moterų ir vaikų palatą... Vis dar bandau suskaičiuoti žuvusiųjų kūnus.“

Pasak G.Weisso, kol kas neaišku, kiek žuvusiųjų, tačiau ligoninė buvo daugybė žmonių – daugelis pacientų gulėjo tiesiog ant grindų.  Todėl akivaizdu, kad bus daug aukų.

JT atstovas šį išpuolį pavadino svarbiu tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimu. Ankstesnis išpuolis ligoninėje sukėlė Raudonojo Kryžiaus protestą. „Esame šokiruoti, kad buvo smogta ligoninei. Tai jau antras toks įvykis per pastarąsias savaites, – kalbėjo Raudonojo Kryžiaus atstovas. – Sužeisti sergantys žmonės, medikai, sugadinta medicininė įranga. O visa tai saugo tarptautinė humanitarinė teisė. Jie negalėjo būti užpulti jokiais atvejais.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min