„Nusprendėme užbaigti bado streiką, nes esame išsekę, tačiau tęsime savo judėjimą“, – nuo Albanijos komunistinio režimo nukentėjęs buvęs politinis kalinys Besimas Valteri sakė vietos žiniasklaidai.
„Keli iš mūsų serga, per mėnesį bado streiko mūsų liko tik septyni“, – pridūrė jis.
Didžioji dalis iš dvidešimties bado streiką vienoje Tiranos centro gatvėje pradėjusių žmonių dėl ligos buvo priversti akciją nutraukti.
Buvę politiniai kaliniai, kalėję buvusio diktatoriaus Enver Hoxha valdymo metais, reikalauja, kad vyriausybė „nedelsiant“ ištesėtų savo pažadus sumokėti buvusio režimo aukoms po 2 tūkst. lekų (18,32 dolerio) už kiekvieną kalinimo dieną.
Prieš dvi savaites, beviltiškai mėgindami atkreipti valdžios dėmesį, mėgino susideginti du buvę politiniai kaliniai. Dėl sunkių nudegimų jie buvo nuvežti į ligoninę.
Komunistinio režimo metais – nuo 1944-ųjų iki 1990-ųjų – Albanijoje maždaug 100 tūkst. žmonių sulaukė mirties bausmės, buvo įkalinti ar išsiųsti į darbo stovyklas.
Albanijos pareigūnų pateiktais duomenimis, kompensacijos už E.Hoxha režimo metais patirtą skriaudą pirmąją išmokos dalį jau gavo daugiau nei 11 tūkst. buvusių belaisvių.
Albanijos premjeras Sali Berisha atsisako susitikti su protestuotojais ir pradėti bet kokias derybas sakydamas, jog jie yra „antivyriausybinio politinio judėjimo“ nariai.
Albanijos teismas praėjusią savaitę paskelbė, kad Tiranoje vykstantis bado streikas ir jį lydintys gatvių protestai yra neteisėti.
