Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Iššūkis Ukrainos prezidentui – sutaikyti Vidaus reikalų ministeriją ir ginkluotus ultranacionalistus

Petro Porošenka
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Petro Porošenka
Šaltinis: BNS
0
A A

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pirmadienį ėmėsi spręsti naują krizę, jau trečią dieną tęsiantis pražūtingai priešpriešai tarp Vidaus reikalų ministerijos pajėgų ir ginkluotų ukrainiečių ultranacionalistų viename vakariniame anklave netoli sienos su Vengrija.

Europos Sąjungos palaikomas lyderis sušaukė savo „karinį kabinetą“ – aukščiausio rango generolus – mėgindamas išsklaidyti įtampą tarp abiejų stovyklų, kurios yra gyvybiškai svarbios P.Porošenkoms užgniaužti prorusiškų separatistų sukilimą kitoje šalies pusėje – Rytų Ukrainoje.

Nacionalistų judėjimas „Pravyj sektor“ („Dešinysis“ arba „Teisusis sektorius“) atliko nedidelį, bet itin svarbų vaidmenį per tris mėnesius vykusį proeuropietišką Maidano sukilimą, kuris 2014 metų vasarį galiausiai nuvertė ankstesnę Kremliaus palaikomą Ukrainos vadovybę.

Vėliau šio judėjimo nariai sudarė vienus iš geriausiai aprūpintų ir, kaip pranešama, vienus negailestingiausių kovinių batalionų, prasidėjus kautynėms su separatistais, užėmusiais dalį Ukrainos rytinio išvystytos pramonės regiono po Maidano revoliucijos Kijeve.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Dešiniojo sektoriaus“ nariai Kijeve
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Dešiniojo sektoriaus“ nariai Kijeve

Vidaus reikalų ministerijos batalionai taip pat buvo vienos ir pagrindinių pajėgų jau 15 mėnesių besitęsiančiame konflikte su separatistais, nusinešusiame jau daugiau negu 6,5 tūkst. žmonių gyvybių.

Tačiau nepasitikėjimas tarp savanorių dalinių ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų didėjo, P.Porošenkai stengiantis laikytis vasarį pasirašytos paliaubų sutarties, kurios sąlygos, įskaitant dalinės autonomijos suteikimą separatistams, yra visiškai nepriimtinos ultranacionalistams.

„Pravyj sektor“ nariai taip pat stengėsi vaizduoti save „svieto lygintojais“, ginančiais visuomenę nuo korupcijos, kerojančią Ukrainos valdžios ir policijos struktūrose nuo Sovietų Sąjungos subyrėjimo 1991 metais.

„Pravyj sektor“ nariai taip pat stengėsi vaizduoti save „svieto lygintojais“, ginančiais visuomenę nuo korupcijos, kerojančią Ukrainos valdžios ir policijos struktūrose nuo Sovietų Sąjungos subyrėjimo 1991 metais.

Praeitą savaitgalį prasidėjusią konfrontaciją įžiebė „Pravyj sektor“ paskelbtas užmojis sustabdyti kontrabandinių cigarečių srautą į Vengriją ir Slovakiją, iš kurio esą pelnosi vietos politikai ir saugumo pajėgų vadovai.

Nacionalistai pranešė, kad du jų nariai žuvo per susišaudymą su priešininkais, tarp kurių, kaip nurodoma, buvo saugumo pajėgų narių ir ginkluotų vietos „banditų“.

Vidaus reikalų ministerija, kuri į incidento vietą pasiuntė šarvuotųjų transporterių ir karinių sunkvežimių, sakė, kad taip pat žuvo vienas civilis – neaiškiomis aplinkybėmis.

Susirėmimas įsiplieskė, kai keliolika „Pravyj sektor“ narių atvyko į planuotas derybas, ginkluoti raketiniais granatsvaidžiais ir kulkosvaidžiais.

Abi pusės kaltina viena kitą pradėjus šaudyti. „Pravyj sektor“ grupės tvirtina prasmukusio per saugumo užtvaras ir įsitvirtinusios naujose pozicijos aplinkiniuose miškuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min