Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Istorijos mokytojas: „Jie nepasiduos. Jei reikės, į pagalbą ateis milijonai“

Maidano aikštė
Sergejaus Staponkaus nuotr. / Maidano aikštė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulietis istorijos mokytojas Sergejus Staponkus, draugų vadinamas Seržu, prieš porą dienų, pagal pedagogų mainų programą keliaudamas į Kazachstaną, apsistojo Kijeve ir Maidano kovotojų gyvenimą pažino iš vidaus.

Šiaulietis mokytojas Maidano kovotojų buvo sutiktas svetingai. Už barikadų, kurias galima įveikti tik traktoriais arba tankais, jį priėmė su džiaugsmu. Seržas yra skautas, o tarp kovotojų už Ukrainos laisvę – jų nemažai.

Ne vieną milicininką galima išvysti persirengusį ir palaikantį Maidaną.

Keletas Seržo pastebėjimų, po viešnagės Kijeve: „Dieną čia tylu ir ramu, o naktį – kitas gyvenimas, tuomet pradeda lįsti „tituškos“, provokatoriai. Užgrobtuose pastatuose visi valdžios kabinetai yra griežtai protestuotojų saugomi, kad nedingtų kompiuterinė įranga, dokumentai. Vagys pagaunami ir atiduodami milicijai. Tiesa, ne vieną milicininką galima išvysti persirengusį ir palaikantį Maidaną. Savanorių pajėgoms vadovauja buvę įvairių laipsnių kariai. Jie nepasiduos. Jei reikės, į pagalbą ateis milijonai žmonių.“

Maidane veikia medicinos punktai, atminimo kampeliai kovų aukoms. Čia  gaminami pietūs kovotojams – ukrainietiški barščiai. Dalinami maidaniški „snikeriai“ – tai riekutė baltos duonos su lašinių bryzeliu ir raugintu agurku. Be maisto, revoliucionieriams dalijami ir vitaminai, drabužiai.

Maidano teritorijoje yra ir simbolinė „eglutė“. Viskas prasidėjo nuo jos, kai čia susirinko pusė tūkstančio protestuojančių studentų. Milicija juos užplumpino lazdomis. Kitą dieną aikštėje susirinko apie milijoną žmonių.

Virš didžiausios Maidano barikados – užrašas, skirtas „Berkut“ kariams – „Priesaiką davėt Tautai“. Kol kas tai jų sąžinės nepasiekė.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min