Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 28, 11:02

Istorijos pėdsakais – dingusių lakūnų paieškos Tailando džiunglėse

Dešimtmetis Sao Yotkantha drauge su tėčiu darbavosi ryžių lauke, kai išgirdo neįprastai arti skrendančio lėktuvo gausmą. Pažvelgęs aukštyn jis pamatė, kaip už maždaug kilometro į žemę trenkėsi ir užsiliepsnojo dviem varikliais varomas lėktuvas.
Dingusio lakūno paieškos Tik prenumeratoriams
Dingusio lakūno paieškos / „The New York Times“/Lauren DeCicca nuotr.

Tai įvyko Antrojo pasaulinio karo metais, o toji JAV lėktuvo katastrofa buvo didžiausias įvykis Baan Mae Kua – mažo šiaurės Tailande kaimelio – istorijoje.

„Išgirdau burzgimą ir pamačiau skraidančią valtį, kaip tailandiečiai anuomet vadino lėktuvus, – gyvai prisiminė Sao Yotkantha, kuriam dabar 87 metai. – Viskas vyko tikrai arti. Tas garsas nebuvo panašu į jokį kitą mano anksčiau girdėtą, o paskui jis nutilo.“

Lėktuvas „P-38 Lightning“ buvo išskridęs į žvalgybinę misiją virš Tailando ir Birmos (dabar Mianmaro), kai greičiausiai į jį trenkė žaibas ir jis nukrito. Gaisrą užgesino smarkios liūtys.

Sao Yotkantha su tėvu atskubėjo į įvykio vietą, tačiau iš piloto buvo likęs tik jo liemuo. Pasak vyro, tai buvo pirmas kartas, kai jis pamatė užsienietį, ir jį labai nustebino šviesūs lakūno plaukai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min