Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 21d. 11:44

Istoriniai pokyčiai Kuboje – traukiasi paskutinysis Castro, šalis žengia į nežinią

Kuba
„The New York Times“/Tomas Munita nuotr. / Kuba

Kai neseniai Raúlis Castro paskelbė, kad ruošiasi išeiti į pensiją ir daugiau nebebus vyriausiasis Kubos lyderis, jis perspėjo tautą, vis labiau skaldomą jos komunistinės revoliucijos palikimo: šalies laukiantis pasirinkimas yra laikytis revoliucijos idealų tęstinumo arba pralaimėti.

Nuo 1959 metų, kai Raúlis ir jo vyresnysis brolis Fidelis atvedė Kubą į pergalingą sukilimą prieš JAV remiamą diktatorių ir jį nuvertė, šaliai vadovavo Castro šeimos žmogus.

Dabar, kai Raúlis, kuriam yra aštuoniasdešimt devyneri metai ir kuris pakeitė vyresnįjį brolį, pasitraukia nuo komunistų partijos vairo, jis palieka šalį, draskomą žiauriausios ekonominės krizės, kokios tik būta per pastaruosius dešimtmečius.

Kubą išgyvena ir didelį kartų susipriešinimą.

Daugelis vyresnių kubiečių prisimena skurdą ir nelygybę, su kuriais susidūrė iki brolių Castro, ir, nepaisant vėlesnių dešimtmečių sunkumų, išlieka ištikimi revoliucijai.

Tačiau jaunoji karta, užaugusi su socializmo laimėjimais, įskaitant galimybę naudotis švietimo ir sveikatos priežiūros paslaugomis, neišsitenka jo ribose. Ji reikalauja mažiau vyriausybės kontrolės ir daugiau ekonominės laisvės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min