Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtakingas Izraelio rabinas prakeikė palestiniečius prieš viršūnių susitikimą Vašingtone

Rabinas Ovadia Yosefas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rabinas Ovadia Yosefas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vienos Izraelio valdančiosios koalicijos religinės partijos dvasinis vadovas sekmadienį prakeikė palestiniečių prezidentą Mahmudą Abbasą ir jo tautą prieš svarbų viršūnių susitikimą Vašingtone.

Šis žingsnis sekmadienį išprovokavo piktą reakciją.

„Tegul visi bjaurūs žmonės, kurie nekenčia Izraelio, tokie kaip Abu Mazenas (M.Abbasas), pranyksta iš šio pasaulio“, – šeštadienio vakarą per savaitinį pamokslą pareiškė žydų ultraortodoksų partijos „Shas“ vadovas rabinas Ovadia Yosefas.

„Tegu Dievas nubaudžia juos maru, taip pat visus bjaurius palestiniečius, kurie persekioja Izraelį“, – pridūrė jis prieš Izraelio premjero Benjamino Netanyahu ir M.Abbaso susitikimą Vašingtone, per kurį planuojama atnaujinti tiesiogines taikos derybas.

Palestiniečių vyriausiasis derybininkas Saebas Erakatas pasmerkė šį pareiškimą pavadindamas jį raginimu imtis genocido, taip pat paragino Izraelio vyriausybę „daugiau daryti dėl taikos ir liautis skleidus neapykantą“.

„Dvasinis „Shas“ vadovas tiesiogiai pakvietė vykdyti palestiniečių genocidą, ir panašu, kad Izraelio vyriausybė nepateikė jokio atsako“, – sakoma S.Erakato pranešime.

„Jis konkrečiai ragina nužudyti prezidentą Abbasą su kuriuo po kelių dienų akis į akį susitiks premjeras Netanyahu. Ar taip Izraelio vyriausybė ruošia savo visuomenę taikos susitarimui?“ – klausė jis.

Pranešime, paskelbtame prieš trečiadienį ir ketvirtadienį Vašingtone vyksiantį viršūnių susitikimą S.Erakatas paragino tarptautinę bendruomenę „pasmerkti oficialių Izraelio veikėjų raginimus imtis genocido“.

Bagdade gimęs 89 metų rabinas anksčiau arabus ir palestiniečius yra pavadinęs „žalčiais“ ir „angimis“, kurios „spiečiasi kaip skruzdėlės“.

Palestiniečių vyriausybės atstovas Ghassanas Khatibas pabrėžė, kad „Shas“ yra ne kokia nors kraštutinė opozicijos grupuotė, o B.Netanyahu centro dešiniosios koalicijos partnerė.

„Tai rasistinis kurstymas, kurį paskelbė koalicijos partijos dvasinis lyderis, – sakoma Gh.Khatibo pranešime. – Šių neapykantos kupinų pareiškimų negalima laikyti politiškai nereikšmingais“.

B.Netanyahu biuras nesureikšmino rabino pareiškimo ir savo pranešime nurodė, kad Izraelio vyriausybė nori taikos su palestiniečiais.

O.Yosefo pasisakymai „neatspindi požiūrio, kurio laikosi B.Netanyahu arba jo vyriausybė“, siekianti taikos sutarties su palestiniečiais, skelbia premjero biuras.

Kaip sakė 11 mandatų 120 vietų Knesete turinčios „Shas“ delegatas Nissimas Zeevas, O.Yosefas tik perteikė citatą iš žydų šventraščio, jog dievas sunaikins Izraelio priešus, kad atvertų kelią į taiką.

Bagdade gimęs 89 metų rabinas anksčiau arabus ir palestiniečius yra pavadinęs „žalčiais“ ir „angimis“, kurios „spiečiasi kaip skruzdėlės“.

Jis yra panašiai atsiliepęs apie nereligingus žydus, tarp jų ankstesnį Izraelio premjerą Arielį Sharoną, kurį vadino žiauriu ir piktavaliu dėl planų iškeldinti iš Gazos Ruožo žydus naujakurius 2005 metais.

Tačiau praėjusio amžiaus 9–o dešimtmečio pabaigoje O.Yosefas palaikė kompromisą dėl teritorijų pasidalijimo su palestiniečiais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min