Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įtakingas respublikonas kolegoms pernai: „V.Putinas moka pinigus D.Trumpui“

Paulas Ryanas ir Kevinas McCarthy
„Scanpix“/AP nuotr. / Paulas Ryanas ir Kevinas McCarthy
Šaltinis: 15min
1
A A

JAV Atstovų rūmų respublikonų daugumos lyderis Kevinas McCarthy dabar sako, kad juokavo. Vis dėlto jis neneigia, kad pernai kitiems partijos atstovams pareiškė: „Manau, kad Vladimiras Putinas moka dviem žmonėms: Danai Rohrabacheriui ir Donaldui Trumpui.“ Pokalbio įrašą gavo ir jo išklotinę dabar paskelbė „The Washington Post“.

Privačių pokalbių įrašas buvo padarytas 2016 metų birželio 15 dieną, likus mėnesiui iki Respublikonų partijos suvažiavimo, per kurį D.Trumpas buvo patvirtintas kandidatu į prezidentus, o išvakarėse buvo pranešta, kad Kremliaus programišiai įsiskverbė į Demokratų nacionalinio komiteto kompiuterius.

D.Rohrabacheris yra Kongreso narys iš Kalifornijos, paprastai aršiai ginantis Rusiją ir jos prezidento V.Putino politiką.

O apie galimas D.Trumpo ir Kremliaus abipuses simpatijas irgi kalbama jau seniai.

„Kas pasakoma šeimoje, lieka šeimoje“

K.McCarthy tokiais žodžiais kreipėsi į Atstovų rūmų pirmininką Paulą Ryaną. Abu jie Kapitolijuje buvo ką tik susitikę su Ukrainos premjeru Volodymyru Hroismanu, kuris amerikiečiams pasakojo apie Kremliaus pomėgį finansuoti populistus politikus Europoje.

P.Ryanas iš pradžių ilgai kalbėjosi apie situaciją Ukrainoje ir Rusijos propagandos įtaką su Respublikonų konferencijos pirmininke Cathy McMorris Rodgers, o tuomet prie kolegų prisijungė ir K.McCarthy.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kevinas McCarthy
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kevinas McCarthy

Trijulė persimetė keliais žodžiais apie žinią, kad rusų programišiai įsilaužė į Demokratų partijos serverius, o K.McCarthy pasakė: „<...> Jie pasiėmė demokratų surinktą medžiagą apie Trumpą.“

Jo žodžius, kad „Putinas moka Rohrabacheriui ir Trumpui“, kiti respublikonai, dalyvavę pokalbyje, pasitiko juokdamiesi. Tada K.McCarthy greitai pridūrė: „Prisiekiu Dievu.“

Respublikonų pokalbio nuorašą galima rasti čia.

Bet tuomet P.Ryanas paskubėjo pertraukti kolegą: „Tai ne spaudai... (juokiasi) Jokių nutekinimų... (juokiasi) Gerai? Tik taip žinosime, kad esame tikra šeima. Kas pasakoma šeimoje, lieka šeimoje.“

Tikina juokavęs

Paslaptis išsilaikė beveik metus, o dabar respublikonai teigia, kad taip buvo juokaujama.

„Visas šis metų senumo pokalbis akivaizdžiai pretenduoja į humorą. Niekas netikėjo, kad daugumos lyderis rimtai teigia, jog Donaldui Trumpui ar kitiems mūsų nariams moka rusai“, – trečiadienį teigė P.Ryano atstovas Brendanas Buckas.

Pats K.McCarthy, iš pradžių neigęs, kad toks pokalbis apskritai įvyko, vėliau „Twitter“ parašė: „Tai buvo nevykęs bandymas pajuokauti. Nenuostabu, kad „The Washington Post“ bando tai pateikti kaip svarbią žinią.“

K.McCarthy trečiadienio vakarą skubiai susirado D.Rohrabacherį Kongreso posėdžių salėje ir patikino jį, kad kalbėjo nerimtai.

Pastarasis, kuris vadinamas „mėgstamiausiu Putino kongresmenu“, teigė nepykstantis. Kiti respublikonai atvirai tvirtino nemanantys, kad K.McCarthy apskritai gali ką nors panašaus žinoti.

Respublikonai Atstovų rūmuose prieš pernykščius rinkimus privačiai aptarinėjo Rusijos kišimąsi į kampaniją ir galimus D.Trumpo bei V.Putino ryšius

Tačiau respublikonai jau neneigia paties pokalbio, kuriame, beje, apie Rusijos keliamą grėsmę diskutuojama išties gana išsamiai, fakto.

O tai rodo, kad partijos vadovybė Atstovų rūmuose prieš pernykščius rinkimus privačiai aptarinėjo Rusijos kišimąsi į kampaniją ir galimus D.Trumpo bei V.Putino ryšius, bet tokio susirūpinimo nenorėjo viešinti.

Atstovų rūmų respublikonai kol kas ištikimi prezidentui, tačiau dabar, kai D.Trumpas atleido Federalinio tyrimų biuro direktorių Jamesą Comey, kurį prieš tai, kaip skelbiama, ragino nutraukti tyrimą dėl buvusio savo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Michaelo Flynno, situacija gali keistis.

Kyla įtarimų, kad JAV prezidentas įžengė į įstatymų pažeidimų zoną. Vašingtone vis garsiau kalbama apie galimą D.Trumpo apkaltą.

Demokratai nori išgirsti įrašą

Demokratai – kitaip būti tikriausiai ir negali – į paskelbtą Atstovų rūmų respublikonų pokalbio nuorašą reagavo rimčiau.

„Noriu išgirsti įrašą, – nedvejojo Nuolatinio žvalgybos komiteto narys Ericas Swalwellas. – Man neramu dėl to, kad jei tokie žodžiai buvo pasakyti, respublikonai buvo susirūpinę, bet iki šiol nieko nepadarė dėl galimų prezidento sąsajų su Rusija.“

Harley Rouda: „Apie Danos Rohrabacherio nuoširdžią paramą brutaliam Rusijos režimui plačiai žinoma.“

Atstovų rūmų demokratų mažumos lyderės Nancy Pelosi atstovas Drew Hammilas irgi atkreipė dėmesį į skirtumą tarp K.McCarthy komentaro ir viešos Respublikonų partijos pozicijos Rusijos kišimosi į rinkimus klausimu.

„Ištisas praėjusių metų vasaros savaites respublikonai nieko nekomentavo dėl Rusijos programišių kišimosi į mūsų demokratines institucijas. Panašu, kad McCarty kalbėti drįso tik privačiai.“

Prabilti progos nepraleido ir D.Rohrabacherį 48-ojoje apygardoje Pietų Kalifornijoje kitais metais rinkimuose į Kongresą sieksiantis įveikti demokratų kandidatas, verslininkas Harley Rouda.

„Scanpix“/AP nuotr./Dana Rohrabacheris
„Scanpix“/AP nuotr./Dana Rohrabacheris

„Apie Danos Rohrabacherio nuoširdžią paramą brutaliam Rusijos režimui plačiai žinoma. Turint omenyje vykstantį tyrimą dėl galimo Trumpo sąmokslo su Rusija per 2016 metų rinkimus ir tvirtus Rohrabacherio ryšius su Trumpu, akivaizdu, kad šis sąsajų voratinklis turi būti ištirtas“, – pareiškė H.Rouda.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min