Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Italija areštavo migrantus gelbėjantį laivą „Eleonore“

Italijos tarnybos pirmadienį areštavo humanitarinės pagalbos laivą „Eleonore“, kuriame yra apie 100 išgelbėtų migrantų, planuojamų išlaipinti šalyje, kai laivas įplaukė į Italijos teritorinius vandenis, nepaisydamas draudimo tai daryti.
Italija areštavo migrantus gelbėjantį laivą „Eleonore“
Italija areštavo migrantus gelbėjantį laivą „Eleonore“ / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 2 Migrantai Italija

„Eleonore“ greitai atvyks į Pocalo“ uostą Sicilijoje, pranešė Vokietijos labdaros organizacija „Lifeline“, valdanti šį laivą.

Laivas pastarąsias aštuonias dienas ieškojo saugaus uosto, išgelbėjęs apie 100 migrantų, pakliuvusių į sunkią padėtį, kai mėgino perplaukti Viduržemio jūrą.

Šiuo metu trims nevyriausybinių organizacijų laivams draudžiama įplaukti į Italijos teritorinius vandenis, laikantis griežtos politikos migrantų atžvilgiu, nustatytos besitraukiančios kraštutinės dešiniosios partijos „Lyga“ ir populistinio Penkių žvaigždučių judėjimo koalicinės vyriausybės.

Italijos muitinės pareigūnai areštavo „Eleonore“, vykdydami drakonišką įstatymą, kai laivas pirmadienį įplaukė į Italijos vandenis.

Laivo kapitonas Clausas-Pieteris Reischas sakė, kad nukreipė laivą į Italiją, nes „padėtis laive kelia pavojų gyvybėms“ dėl naktį pliaupusio smarkaus lietaus ir audringos jūros.

Kitas gelbėtojų laisvas „Mare Jonio“, gabenantis 31 migrantą, pirmadienį laukė tarptautiniuose vandenyse netoli Italijos pietinės Lampedūzos salos, kol jam bus suteiktas leidimas įplaukti į kokį nors uostą, naujienų agentūrai AFP sakė gelbėtojų atstovas Luca Faenzi.

„Mare Jonio“ praeitą savaitę prie Libijos krantų išgelbėjo 98 į sunkią padėtį pakliuvusius žmones. Iš jų 67 buvo išlaipinti Italijoje; tarp išlaipintųjų buvo moterų, vaikų ir asmenų, kuriems skubiai reikalinga medikų pagalba, aiškino L.Faenzi.

Trečiasis laivas – „Alan Kurdi“ – vadovaujamas Vokietijos ne pelno organizacijos „Sea Eye“, pirmadienį plaukiojo tarp Maltos ir Italijos. Jam taip pat yra uždrausta įplaukti į Italijos vandenis darbą baigiančio kraštutinių dešiniųjų pažiūrų vidaus reikalų ministro Matteo Salvini nurodymu.

M.Salvini, ėmęsis pastangų nuversti dabartinę vyriausybę, bet nepatekęs į naujai sukurtą koaliciją, anksčiau šiais metais paskelbė griežtą įsaką, numatantį 1 mln. baudas pabėgėlius gelbėjantiems laivams, jų konfiskavimą ir kapitonų teisinį persekiojimą, jeigu tokie laivai įplaukia į Italijos vandenis be leidimo.

Premjeras Giuseppe Conte šiuo metu tariasi dėl naujos vyriausybės suformavimo nedalyvaujant M.Salvini „Lygai“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius