Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Širdį veriantis vaizdas – šuo nesitraukia nuo per žemės drebėjimą žuvusio šeimininko karsto

Italijoje nuo žuvusio šeimininko karsto nesitraukia šuo
Stop kadras / Italijoje nuo žuvusio šeimininko karsto nesitraukia šuo
Šaltinis: 15min,BNS
1
A A

Šeštadienį visoje Italijoje vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo, šaliai gedint per šią savaitę įvykusį žemės drebėjimą žuvusių beveik 300 žmonių.

Viena vietos sporto salė buvo paversta koplyčia, kur gedintys artimieji ateina pasimelsti prie maždaug trisdešimties karstų, įskaitant baltą devynmetės Giulios karstelį.

Šios mergaitės kūnas apsaugojo jos penkiametę seserį Giorgia – vieną iš paskutiniųjų, ištrauktų gyvų iš po griuvėsių Peskara del Tronte.

Sporto salę persmelkusi širdį draskanti atmosfera, kurios slogumą dar labiau sustiprino Italijos „Rai TG3“ operatorius užfiksuotas vaizdas – nuo vieno iš karstų nesitraukia nedidelis kokerspanielis. Jo šeimininkas žuvo Akumolyje – miestelyje, kuris po žemės drebėjimo nusmuko 20 centimetrų.

Italija gedi žemės drebėjimo aukų

Italijos prezidentas Sergio Mattarella atidavė pagarbą daugiau nei 4 tūkst. gelbėtojų ir savanorių. Jis pradėjo itin emocionalią dieną nuo trumpo vizito už maždaug 100 km į šiaurės rytus nuo Romos esančiame Amatričės miestelyje, labiausiai nukentėjusiame nuo žemės drebėjimo.

Maždaug du trečdaliai iš 284 patvirtintų žemės drebėjimo aukų žuvo po griuvėsiais Amatričės centre. Garbaus amžiaus prezidentas buvo akivaizdžiai susijaudinęs, lankydamasis žemės drebėjimo nuniokotoje zonoje.

Baiminamasi, kad iš po griuvėsių Amatričėje bus ištraukta daugiau žuvusiųjų, nes poilsiautojų mėgstamame miestelyje trečiadienio rytą, kai jį sukrėtė žemės drebėjimas, buvo pilna žmonių.

VIDEO: Jaudinantis vaizdas: iš griuvėsių Italijoje ištraukta gyva dešimtmetė

Be to, skelbiama, kad iš beveik 400 ligoninėse tebegydomų sužeistųjų keli žmonės yra kritinės būklės.

Gelbėtojai įsitikinę, kad į šiaurę nuo Amatričės esančiuose mažesniuose kaimeliuose žinoma apie visų gyventojų būklę. Tiesa, kai kurios gyvenvietės taip smarkiai sugriautos, kad jau abejojama, ar jose kada nors dar gyvens žmonės.

Vienagatviame Saletos kaimelyje, turėjusiame mažiau nei 20 nuolatinių gyventojų, prieš pat žemės drebėjimą buvo apsistoję daug daugiau žmonių. Čia žuvo 22 poilsiautojai.

„Saleta išnyks, kaip ir daugelis kitų mažų gyvenviečių“, – sakė 28 metų Marco Beltrame, per žemės drebėjimą netekęs tetos ir dėdės.

S.Mattarella taip pat turėtų aplankyti Akumolio kaimelį, o vėliau prisidėti prie premjero Matteo Renzi ir kartu dalyvauti dalies žuvusiųjų laidotuvėse Askolo Pičeno mieste.

Gedinčios šeimos savo žuvusius artimuosius pradėjo laidoti penktadienio vakarą Pomecijos mieste. Raudantys žmonės šiame į pietus nuo Romos esančiame miestelyje susirinko atsisveikinti su prarastais artimaisiais, draugais ir kaimynais.

Didelė dalis aukų gyveno Romos apylinkėse. Daugelis jų buvo žemės drebėjimo nuniokoto regiono gyventojai, perskėlę į sostinę dirbti ir į savo miestelius kalnuose grįždavę tik vasarą. Tarp žuvusiųjų esama ir užsieniečių: per žemės drebėjimą žuvo trys britai, du rumunai ir po vieną Kanados, Salvadoro ir Ispanijos pilietį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min