Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italija sieks greitesnės Turkijos narystės ES

Vaizduotę kurstanti Turkija
Jurgitos Lapienytės nuotr. / Vaizduotę kurstanti Turkija
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuo metu ES pirmininkaujanti Italija sieks didesnio progreso derybose dėl Turkijos narystės šiame valstybių bloke. Tai pareiškė Italijos parlamento narys Sandro Gozi, skelbia naujienų svetainė middleeasteye.net.

S.Gozi tvirtino, kad Turkija prisidėtų prie ES ekonominio, socialinio ir kultūrinio augimo. „Visada rėmėme ir palaikėme Turkijos narystę ES. Norime, kad Turkija būtų įtraukta į ES ir tai yra vienas iš Italijos prioritetų“, – teigė Italijos politikas.

Šiuo metu ES pirmininkaujančios Italijos atstovas tikino, kad jo šalis dės visas pastangas, kad pagreitėtų derybos dėl šios musulmoniškos šalies narystės sąjungoje.

ES derybos su Turkija buvo pradėtos 2005 m. Šiuo metu yra atidaryti 14 iš 35 derybinių skyrių, o 17 tebeblokuojami dėl nesureguliuoto Kipro konflikto. Be to, galimai šios šalies narystei bloke itin prieštarauja Prancūzija.

S.Gozi teigė, kad Italijos parama Turkijos narystei ES iš dalies yra nulemta ekonominių ir saugumo interesų. Vis dėlto, Italijos politikas pabrėžė būtinybę Turkijai ir toliau siekti pažangos, sprendžiant kurdų tautinės mažumos problemas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min