TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Italija siūlo Europos Sąjungai naują gynybos sistemą

Paolo Gentiloni
„Scanpix“/AP nuotr. / Paolo Gentiloni
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš Europos Vadovų Tarybos susitikimą Slovakijoje, Bratislavoje, Italijos diplomatijos vadovas pateikė viešą pasiūlymą kurti gynybos sistemą, kurią lygina su Šengeno erdve, rašo politico.eu.

Nuo Sirijos iki Irako, nuo „Islamo valstybės“ iki Viduržemio jūra į Europą iš Libijos plūstančių migrantų – šias geopolitines problemas išskiria Italijos užsienio reikalų ministras Paolo Gentiloni.

Jo teigimu, pasikartojantys teroro aktai parodė, kad vietos ir tarptautiniam saugumui gali kilti skirtingų iššūkių.

„Europos Sąjunga privalo atrasti efektyvų atsaką savo piliečių saugumo rūpesčiams. Tai pareikalaus integruoto požiūrio, didesnio bendradarbiavimo, priežiūros ir teisingumo, preventyvios diplomatijos, krizės suvaldymo ir, svarbiausia, žingsnio į priekį Europos saugumo strategijoje“, – teigė Italijos diplomatijos vadovas.

P.Gentiloni priminė, kad Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES iškelia naujų bėdų, kurias turės spręsti likusios 27 narės, besitariančios dėl saugumo strategijos.

Italijos siūloma „Šengeno gynybos“ idėja, pasak jo, gali būti koordinuojama su NATO, reikalaus pasitikėjimo ir gebėjimo suderinti skirtingas teisines bazes.

„Pirmiausia turėtume pasirūpinti vieningu atsakymu regioninėse krizėse. Turėtume kurti labiau integruotą pilietinę-karinę struktūrą, kuri padėtų spręsti kompleksines problemas“, – rašoma P.Gentiloni kalboje.

Italijos užsienio reikalų ministro teigimu, tokios „Šengeno gynybos“ idėjos plėtojimui pritarė Vokietija ir Prancūzija.

Italijos užsienio reikalų ministro teigimu, tokios „Šengeno gynybos“ idėjos plėtojimui pritarė Vokietija ir Prancūzija. Ji užtikrintų bendrą karinį veikimą regionuose, kuriuos ištiktų saugumui grėsmę keliančios krizės.

Svarbiausias punktas – Europos multinacionalinių pajėgų kūrimas. Šios pajėgos galėtų dalyvauti iš anksto suplanuotose misijose. Pamažu būtų kuriama nuolatinė vadovybė ir biudžetas.

Visa tai, pasak P.Gentiloni, atitinka Lisabonos susitarimų dvasią. Tokia didesnė saugumo ir karinių institucijų integracija Europos Sąjungos viduje italų vadinama „Šengeno gynyba“.

Italijos gynybos ministrė Roberta Pinotti patvirtino, kad šis siūlymas dar bus svarstomas, tačiau tikimasi, kad dėl jo bus susitarta iki 2017 metų kovo mėnesio susitikimo Romoje, Italijoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min