Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italijoje amerikietė studentė nuteista kalėti 26 metus dėl dalyvavimo nužudant jos kambario draugę

Amanda Knox
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Amanda Knox
Šaltinis: BNS
0
A A

Italijos teismas šeštadienį pripažino amerikietės studentės Amandos Knox ir jos buvusio vaikino italo kaltę dėl britės studentės Meredith Kercher nužudymo 2007 metais, taip pat skyrė jiems pinigines baudas.

Amerikietė studentė ir R.Sollecito policija suėmė po kelių dienų, kai pusnuogės M.Kercher kūnas buvo rastas su perrėžta gerkle studentų bendrabučio kambaryje, kuriame ji gyveno su A.Knox.  Išnagrinėjęs šią didelį atgarsį sukėlusią bylą, teismas skyrė A.Knox 26 metus kalėjimo, o jos buvęs vaikinas Raffaele Sollecito nuteistas kalėti 25 metus.

Teisėjui pradėjus skaityti ilgą nuosprendį, 22 metų A.Knox šūktelėjo „Ne, ne!“ ir apsipylė ašaromis, o 25 metų R.Sollecito veidas neatspindėjo jokių emocijų.

Teisėjas Giancarlo Massei išvardijo lengvinančias aplinkybes, dėl kurių kaltinamiesiems nebuvo skirtas įkalinimas iki gyvos galvos, kaip reikalavo prokurorai.

Prokurorai teismui pateikė DNR tyrimų rezultatus ir kitus įkalčius, įrodančius, jog tame nusikaltime dalyvavo A.Knox, R.Sollecito ir Dramblio Kaulo Kranto pilietis Rudy Guede, kuris buvo nuteistas anksčiau, kai pasirinko greito bylos nagrinėjimo galimybę.

Prokurorai nurodė, kad šie trys jaunuoliai buvo apsvaigę nuo narkotikų, kai mėgino įtraukti 21 metų M.Kercher į sekso orgiją, o kai mergina nesutiko, jai buvo perrėžta gerklė.  A.Knox šeima paskelbė pranešimą, kuriame nurodoma, kad teismo nutartis bus skundžiama.

„Mes toliau kovosime dėl jos laisvės, – sakoma šeimos pranešime. – Mums sunku priimti šį nuosprendį, nes žinome, kad ji nekalta ir kad prokurorai nesugebėjo paaiškinti, kodėl nėra jokių su Amanda susijusių įkalčių kambaryje, kur buvo siaubingai ir tragiškai nužudyta Meredith.“

„Mums akivaizdu, jog daugelio žiniasklaidos kanalų ir prokurorų atakos prieš Amandos asmenybę padarė reikšmingą įtaką teisėjams ir prisiekusiesiems“, – pridūrė A.Knox artimieji.  Jos teta Janet Huff sakė televizijai CNN: „Mes tiesiog sugniuždyti.“

Paklausta, kas šioje byloje labiausiai pakenkė Amandai, J.Huff atsakė: „Žiniasklaida iš pat pradžių buvo penima klaidinga informacija, o ji ją paskleidė.“  „Išties sensacinga istorija: graži jauna amerikietė, įsivėlusi į šį siaubingą košmarą“, – pridūrė ji.

J.Huff išreiškė viltį, kad į šį procesą įsikiš JAV vyriausybė.  „Jie (vyriausybės pareigūnai) dalyvauja. Jie dalyvauja nuo pat pradžių“, – nuteistosios teta sakė CNN.

„Gavome elektroninių laiškų nuo vyriausybės pareigūnų, kuriuose sakoma, jog atėjo laikas kažką daryti“, – pridūrė J.Huff, tačiau neįvardijo tų JAV pareigūnų ir nenurodė, kokių veiksmų jie ketina imtis.

A.Knox gynėjai ją vadino „acqua e sapone“ (vanduo ir muilas) – šiuo palyginimu Italijoje dažnai apibūdinami nepriekaištingos reputacijos žmonės. Tačiau amerikietės priešininkai ją vaizdavo kaip šaltakraujišką veidmainę „velnio išperą“.Žinia apie tą žmogžudystę visame pasaulyje pateko į pirmuosius laikraščių puslapius, ypač Didžiojoje Britanijoje. Apie tą incidentą sklido neįtikėtini gandai, o jį tiriantys pareigūnai neretai nutekindavo žiniasklaidai neteiktinos informacijos.  A.Knox gynėjai ją vadino „acqua e sapone“ (vanduo ir muilas) – šiuo palyginimu Italijoje dažnai apibūdinami nepriekaištingos reputacijos žmonės. Tačiau amerikietės priešininkai ją vaizdavo kaip šaltakraujišką veidmainę „velnio išperą“.

Ši byla metė tamsų šešėlį ant Perudžos ir prestižinio Užsieniečių universiteto, kuriame studijavo A.Knox ir M.Kercher.  Kaltinamiesiems preliminariai buvo nurodyta sumokėti po 1 mln. eurų (3,45 mln. litų) kiekvienam abiem nužudytosios tėvams, taip pat po 800 tūkst. eurų (2,76 mln. litų) dviem M.Kercher broliams ir seseriai.

M.Kercher šeima siekė prisiteisti 25 mln. eurų kompensaciją.  Tos šeimos advokatas Francesco Maresca sakė žurnalistams, kad teismo verdiktas „buvo teisingas Meredith Kercher atminimu“. Jis pridūrė, kad nužudytosios šeima „visiškai patenkinta“ nuosprendžiu ir „pripažino, jog tyrimas ir teismas vyko nepriekaištingai“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Meredith Kercher
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Meredith Kercher

A.Knox ir R.Sollecito buvo teisiami Perudžoje sausį, praėjus daugiau nei metams po to nužudymo, kuris buvo įvykdytas 2007 metų lapkričio 1 dieną.

Kaltinamųjų advokatai tvirtino, kad dėl britės studentės vienintelis žudikas yra R.Guede.  Tą sezoninius darbus dirbusį vaikiną buvo priglaudusi viena Perudžos šeima, tačiau po tragiško incidento ta šeima nutraukė su juo visus ryšius.

R.Guede, kuriam dabar 22 metai, yra apskundęs jam skirtą 30 metų įkalinimo bausmę.  A.Knox taip pat buvo pripažinusi kalta apšmeižusi buvusį savo darbdavį Patricką Lumumbą, kuriam ji tyrimo pradžioje vertė kaltę dėl M.Kercher nužudymo. Tam Kongo piliečiui buvo priteista 10 tūkst. eurų kompensacija, taip pat turės būti atlyginta 40 tūkst. eurų teismo išlaidų.

P.Lumumba, kuris Perudžoje turi barą, po to incidento buvo sulaikytas dviem savaitėms, tačiau vėliau paleistas nepateikus kaltinimų.  Dėl darbdavio šmeižto A.Knox buvo pridėti vieneri metai kalėjimo.

A.Knox pareiškė, kad buvo priversta apkaltinti P.Lumumbą per agresyvią policijos kvotą, kuri truko keturias dienas ir iš viso 54 valandas.

A.Knox ir R.Sollecito taip pat nurodyta sumokėti 33 tūkst. eurų (beveik 114 tūkst. litų) privataus bendrabučio, kuriame įvyko ta žmogžudystė, savininkui. Pastarasis skundėsi netekęs dalies pajamų ir patyręs teismo išlaidų. 
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Įvartis
Parašykite atsiliepimą apie 15min