Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italijoje – geltonoji revoliucija

Šaltinis: 15min
0
A A

Italiją pirmą kartą drebina nacionalinis imigrantų streikas, pavadintas geltonąja revoliucija, praneša Lietuvos radijas.

Į šešiasdešimties Italijos miestų aikštes išėję užsieniečiai siekia parodyti imigracijos svarbą Italijos ekonomikai ir reikalauja lygių teisių.

Nacionalinio statistikos instituto duomenimis, Italijoje gyvena beveik 5 mln. užsieniečių, t.y. 7 proc. šalies gyventojų. Nors jų indėlis į bendrą vidaus produktą siekia 10 nuošimčių, tačiau vis dar gilios rasizmo bei ksenofobijos šaknys visuomenėje ir politikoje daugeliui užsieniečių apie pagarbą ir lygybę leidžia tik pasvajoti, praneša Lietuvos radijas.

Todėl Italijoje gyvenantys ir dirbantys užsieniečiai, kurių dauguma – atvykėliai iš Rumunijos, Albanijos ir šiaurės Afrikos, paliko darbo vietas, užsirišo geltonus šalikus ir išėjo į miestų aikštes.

Pirmojo nacionalinio imigrantų streiko organizatoriai teigia taikiu protestu siekiantys atkreipti visuomenės dėmesį į užsieniečių svarbą šalies ekonomikai ir socialinei gerovei, nes absoliuti dauguma jų nudirba italų apleistus, bet valstybės išlikimui būtinus darbus.

Imigrantų streiką, kurį vainikuos į dangų paliesti tūkstančiai geltonų balionų, palaiko opozicinė Demokratų partija, daugybė nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos priemonių.

Informuojama, kad šiandien tokie patys protestai prasidės ir Prancūzijoje, ir Graikijoje, Ispanijoje. Tikimasi mobilizuoti tiek šiose valstybėse dirbančius užsieniečius, tiek Europos Sąjungos piliečius, tiek antros kartos imigrantus bei visus, kurie atmeta bet kokią diskriminacijos formą.

Pirmieji tokie protestai 2006 metais vyko Pietų Amerikoje, vėliau persikėlė į Jungtines Valstijas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min