Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italijoje paskelbtas nacionalinis gedulas, požeminiai smūgiai kartojosi (atnaujinta 10.38 val., nuotraukos)

Italai likę be namų
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Be pastogės likę vietos gyventojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Italijoje paskelbtas nacionalinis gedulas, o išgyvenę niokojantį žemės drebėjimą žmonės dalyvaus masinėse beveik 300 žuvusiųjų laidotuvėse, kurios vyks nelaimės epicentre – Akvilos mieste.

Visoje Italijoje vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo. Aukšti Vyriausybės ir Katalikų bažnyčios lyderiai su gedinčiais žmonėmis dalyvaus pamaldose pagal katalikų ir musulmonų papročius, kurios vyks po atviru dangumi.

Italijos naujienų agentūra ANSA pranešė, kad į gedulingą ceremoniją bus atvežta 100–150 karstų, praneša BBC. Iš viso užregistruota 281 žemės drebėjimo auka, tačiau kai kurių kūnus artimieji atsiėmė anksčiau ir palaidojo trečiadienį.

Masinės laidotuvės vyks šalia miesto esančios kalvos šlaite įrengtose kapinėse.

Šios Didžiojo penktadienio gedulingos mišios bus ypatingos, nes Vatikanas leido gedintiems žmonėms priimti komuniją, nors ši apeiga neįeina į penktadienį prieš Velykas aukojamų mišių liturgiją. 

Žemės drebėjimas smogė pirmadienį ir sugriovė daug pastatų Akvilos mieste, taip pat praktiškai sulygino su žeme keletą aplinkinių kaimų. Vietos bažnyčios buvo smarkiai apgadintos, todėl kunigai mišias aukojo be pastogės likusiems žmonėms įrengtuose palapinių miesteliuose.

Požeminiai smugiai pasikartojo

Ketvirtadienio vakarą požeminiai smūgiai pasikartojo. Buvo užregistruotas 5,1 balo stiprumo žemės drebėjimas. Požeminiai smūgiai buvo jaučiami ir Romoje. Labiausiai per pirmadienio žemės drebėjimą nukentėjusiame Akvilos mieste palapinių miestelyje kilo panika.

Naujausiais BBC duomenimis, žuvusiųjų per nelaimę skaičius siekia 287, daugiau nei tūkstantis žmonių sužeista.

Visuomenė piktinasi dėl esą vilkinamų gelbėjimo darbų ir akivaizdžiai nekokybiškos statinių konstrukcijos, tiesiogiai siejamos su dideliu aukų skaičiumi. Italijos prokurorais jau pradėjo statybos standartų tyrimą.

Prezidentas ragina atlikti „sąžinės tyrimą“

Į nelaimės zoną ketvirtadienį atvykęs Italijos prezidentas Giorgio Napolitano kaltino „išplitusį neatsakingumą“, tapusį daugelio šiuolaikiškų pastatų griūties priežastimi. Jis paragino atlikti už statybą atsakingų asmenų „sąžinės tyrimą“.

Italijos vyriausybė apskaičiavo, kad pataisyti arba atstatyti apie 10 tūkst. žemės drebėjimo sugriautų ir apgadintų pastatų prireiks 3 mlrd. (10,4 mlrd. litų), o netekusieji būstų suka galvą, kaip gyventi toliau.

Laidotuvių ceremonija penktadienį vyks dideliame vieno netoli Akvilos armijos mokymo centro kieme. Dauguma žuvusiųjų iki šiol buvo laikomi šio miesto morge.

Gedulingas mišias aukos Akvilos arkivyskupas Giuseppe Molinari.

Viename palapinių miestelyje aukodamas Didžiojo ketvirtadienio mišias G.Molinari savo jausmingame pamoksle sakė: „Neišmokau žodžių, kuriais galėčiau apsakyti, kas nutiko, tačiau galiu tik pasakyti, kad Kristus prisikėlė“.

Tikimasi, kad nelaimės ištiktame regione po Velykų taip pat apsilankys popiežius Benediktas XVI.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min