Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 22d. 11:40

Italijoje – paukščių gripo, Rusijoje – afrikinio kiaulių maro protrūkiai

Vištos
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vištos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Italijoje nustatytas dar vienas didelio patogeniškuno H7 paukščių gripo atvejis, o Rusijos Fedearacijoje – naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis.

Kaip praneša Italijos veterinarijos specialistai, šiaurinėje šalies dalyje, Bolonijos regione, pavojingas virusas patvirtintas paukštyne, kuriame buvo laikoma beveik 600 tūkstančių vištų. Paukštynas priklausė tai pačiai kompanijai, kaip ir paukščių ūkis Ferrara regione, kur neseniai dėl paukščių gripo buvo sunaikinta 128 tūkst. vištų. Abiejuose paukštynuose buvo laikomos vištos dedeklės. Pavojingas virusas nustatytas vykdant tyrimus po pirmojo protrūkio Ferrara regione. Specialistai spėja, kad virusą galėjo išplatinti laukiniai paukščiai. 

Šios savaitės pradžioje Rusijos kompetentinga institucija pateikė informaciją, kad Jaroslavlio apskrityje, Rostovo rajone, nustatytas dar vienas afrikinio kiaulių maro židinys. Minėtas protrūkis kilo nedideliame šeimos ūkyje, kuriame buvo auginamos kelios kiaulės savo reikmėms. Visame Rostovo rajone paskelbtas karantinas, atliekami epidemiologiniai tyrimai.

„Vienas po kito gaunami pranešimai apie gyvūnų pavojingų užkrečiamųjų ligų protrūkius kaimyninėse šalyse ir Europos valstybėse verčia itin sunerimti ir skatina išlikti budriems – ir veterinarijos specialistams, ir gyvūnų laikytojams. Reikia ypač atsakingai laikytis biosaugos taisyklių. Nuolat primename ir medžiotojų būreliams, kad būtina griežtai paisyti veterinarijos ir sanitarijos reikalavimų medžiojant ir apdorojant gyvūnų skerdenas", – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tranybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min