Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 14d. 16:26

Masiniai protestai Italijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse sukaustė Europą

Italijos policija
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Italijos policija

Krizės kamuojamoje Europoje nerimsta protestai. Juos trečiadienį paskatino profesinės sąjungos ir paskelbė Europos streikų dieną. Belgijoje nevažiuoja traukiniai, Ispanijoje ir Portugalijoje nekyla lėktuvai. Italijoje ir Graikijoje, Portugalijoje gatvėse protestuoja milijonai žmonių. Visi jie pasipiktinę nesiliaujančiomis taupymo priemonėmis.

Ispanijoje ir Portugalijoje prasidėjo 24 valandų visuotinis streikas, paralyžiavęs visuomeninį gyvenimą.  Kaip skelbia spiegel.de, Belgijoje streiką paskelbė traukinių darbuotojai. Protestai nesiliauja ir Graikijoje bei Italijoje. kur darbininkai nusprendė paskelbti kelių valandų trukmės streiką.

Pirmą kartą streikas nuvilnijo per visą Pirėnų pusiasalį – tiek Ispanijoje, tiek Portugalijoje visuomeninis gyvenimas visiškai paralyžiuotas. Ispanijoje protestuoja visuomeninio transporto, metro, autobusų, geležinkelių, darbuotojai. Užtikrintas tik minimalus susisiekimas. Anot profesinių sąjungų, kone šimtu procentų prie streiko prisijungė laivų statybos, automobilių bei statybos ir energetikos sektoriaus bendrovių darbuotojai.

Ispanijos Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, trečiadienį ryte užfiksuoti susirėmimai, kurių metu sužeista 15 žmonių, 32 buvo suimti.

Atšaukti skrydžiai

Didžiausios Ispanijos oro bendrovės atšaukė apie pusę visų planuotų skrydžių, iš viso apie 600. Problemų dėl to kilo ir kitose šalyse. Didžiojoje Britanijoje bei Vokietijoje oro uostuose liko laukti daugybė pasimetusių žmonių. Dar apie 200 skrydžių atšaukti iš Portugalijos.

Demonstracijos Ispanijoje rengiamos 120 miestų. Dar naktį aktyvistai susirinko prie fabrikų ir didžiųjų prekybos centrų įėjimų. Jie mojavo vėliavomis, statė barikadas. Barselonoje protestuotojai gatvėse degino padangas.

Graikijoje profesinės sąjungos paskelbė trijų valandų streiką. Planuota darbą baigti vidurdienį. Uždarytos mokyklos ir ministerijos. Visuomeninis transportas Graikijoje šįkart veikia kaip įprastai.

3-4 valandoms darbą nutraukti buvo raginami ir Italijos darbininkai.

Turime dar didesnę recesiją ir nedarbą. Tai tampa nebepakeliama. Atėjo laikas keisti tikslus ir politiką, – sakė ES profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Bernadette Segol.

Keliaujantieji trečiadienį turėtų aplenkti Belgiją, skelbia spiegel.de. Geležinkelio kompanijos „SNCB“ darbuotojai paskelbė 24 valandų streiką. Tarp Vokietijos ir Belgijos nekursuoja greitasis traukinys „Thalys“, į Prancūziją ir Olandiją traukiniai vėluoja.

Vokietijos profesinių sąjungų federacijos vadovas Michaelis Sommeris sako, kad taupymo politika neveikia. „Ji ne tik nenaudinga, bet ir pavojinga“, – teigia jis. Pasak vyro, krizė turi būti sprendžiama pasitelkiant augimo ir investavimo programas. Europos streikų diena aiškiai signalizuoja – toliau taip būti nebegali. Vokietijoje ši federacija ketina surengti keletą solidarumo akcijų.

Situacija negerėja

Susirėmimai su policija vyko ir Didžiojoje Britanijoje, kur 28 darbuotojų būtys taip pat panoro prisijungti prie kolegų kitose Europos šalyse, praneša dailymail.co.uk.

Europos Sąjungos profesinių sąjungų konfederacijos generalinė sekretorė Bernadette Segol teigia, kad Europos profesinės sąjungos siekia parodyti, kad politika turi būti pakeista.

„Rezultatą turime tokį, kokio nenorime. Turime dar didesnę recesiją ir nedarbą. Tai tampa nebepakeliama. Atėjo laikas keisti tikslus ir politiką“, – sakė ji. Anot jos, graikai nenori išstoti iš euro zonos ir neturėtų to daryti. „Kas daroma, kad vengimas mokėti mokesčius ten būtų sustabdytas? Mes nematome jokių veiksmų. Ir už tai moka normalūs žmonės, tad galite suvokti jų pyktį“, – kalbėjo moteris. 

Sužeisti policininkai

Milane ir Turine trečiadienį vykstant demonstracijoms prieš griežtas taupymo priemones kilo susirėmimai, per kuriuose buvo sužeisti šeši policijos pareigūnai, pranešė Italijos žiniasklaida.

Turine maždaug 20 aktyvistų pagaliais ir beisbolo lazdomis sumušė riaušių policijos pareigūną, dar penki pareigūnai buvo sužeisti per gatvėse kilusius susirėmimus Milane.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min