Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italijoje žemės drebėjimo aukų padaugėjo iki 250

Gelbėtojai griuvėsiuose ieško gyvųjų
„Scanpix“/AP nuotr. / Gelbėtojai griuvėsiuose ieško gyvųjų.
Šaltinis: BNS
0
A A

Stipraus žemės drebėjimo centrinėje Italijoje aukų skaičius ketvirtadienį padidėjo iki mažiausiai 250, pranešė šalies civilinės saugos agentūra. Taip pat nurodoma, kad dar 365 žmonės buvo sužeisti.

Civilinės saugos agentūra patikslintą skaičių paskelbė anksti ketvirtadienį, praėjus maždaug 27 valandoms po drebėjimo. Požeminiams smūgiams sugriovus tris miestelius, buvo skubiai pradėtos žmonių paieškos.

Kelis kalnų miestelius nuniokojęs drebėjimas įvyko trečiadienį prieš aušrą, o vakare žuvusiųjų skaičius buvo 159.

VIDEO: Vaizdai iš oro atskleidžia žemės drebėjimo Italijoje padarinius

Dar 368 žmonės buvo sužeisti, kai kurie kritiškai. Nežinia kiek gyventojų tebėra po griuvėsiais, todėl šios stichinės nelaimės aukų skaičius dar gali padidėti, perspėjo pareigūnai.

Nuniokotas rajonas yra iškart į šiaurę nuo L'Akvilos, kur per žemės drebėjimą 2009 metais žuvo maždaug 300 žmonių.

Dešimtys gelbėtojų ir savanorių nenuleido rankų ir buvo pasiryžę ištraukti iš griuvėsių kuo daugiau išgyvenusiųjų.

Šimtai žmonių turėjo praleisti vėsią naktį paskubomis pastatytose palapinėse, nes dėl pakartotinių požeminių smūgių tikimybės jiems buvo per daug pavojinga grįžti namo.

Miesteliuose netoli 6–6,2 balo drebėjimo epicentro dešimtys pastatų virto griuvėsių krūvomis. Drebėjimas supurtė atokų rajoną, apimantį Umbrijos, Markės ir Lacijaus dalis, kur šiuo metų laiku vasarnamių savininkai ir kiti lankytojai smarkiai padidina ten esančių žmonių skaičių . Daug aukų yra iš Romos.

Nuniokotas rajonas yra iškart į šiaurę nuo L'Akvilos, kur per žemės drebėjimą 2009 metais žuvo maždaug 300 žmonių.

Daugiausiai žmonių žuvo Amatričės, Akumolio ir Arkvata del Tronto miesteliuose ir aplink juos.

Sielvartas

69 metų Guido Bordo neteko sesers ir jos vyro, kurie buvo palaidoti po griuvėsiais savo vasarnamyje Ilikos kaimelyje netoli Akumolio.

„Jų negirdėti, mes girdėjome tik jų kates“, – sakė jis AFP prieš tai, kai buvo patvirtinta jo sesers ir svainio žūtis.

„Manęs čia nebuvo, kai tik drebėjimas įvyko, atskubėjau. Jiems pavyko ištraukti mano sesers vaikus, jie dabar ligoninėje“, – kalbėjo jis, grąžydamas rankas.

Tarp aukų yra devynių mėnesių mergaitė, kurios tėvai liko gyvi, pusantrų metų vaikas ir dar du maži vaikai, kurie žuvo drauge su tėvais Akumolyje.

Kitus du vaikus, ketverių ir septynerių metų, išgelbėjo nuovoki jų senelė, kuri pakišo juos po lova, kai tik prasidėjo purtymas, sakoma pranešimuose. Ji taip pat liko gyva, bet žuvo jos vyras.

Požeminiai smūgiai buvo tokie stiprūs, kad buvo juntami maždaug už 150 km nuo epicentro esančioje Romoje, kur pareigūnai nurodė atlikti Koliziejaus struktūrinį patikrinimą.

M.Renzi sakė, kad dar per anksti svarstyti apie tai, ką galbūt buvo galima padaryti siekiant užkirsti kelią tragedijai.

„Šiandien laikas ašaroms ir emocijoms“, – sakė jis ir pažadėjo, kad jo vyriausybė ketvirtadienį pirmiausiai pradės atstatymo darbus.

Tai buvo stipriausias žemės drebėjimas Italijoje nuo 2009-ųjų nelaimės L'Akviloje.

„Pusė miestelio išnyko“, – sakė Amatričės meras Sergio Pirozzi, apžiūrinėdamas miestelio centrą, kuris atrodė taip, tarsi būtų subombarduotas.

Požeminiai smūgiai buvo tokie stiprūs, kad buvo juntami maždaug už 150 km nuo epicentro esančioje Romoje, kur pareigūnai nurodė atlikti Koliziejaus struktūrinį patikrinimą.

Tarp labiausiai nukentėjusių vietovių yra netoli Arkvatos Markės regione esantis Peskara del Trontas, kur lavonai buvo suguldyti vaikų parke.

Gyventojams buvo patarta negrįžti į namus, tad Akumolyje ir Amatričėje buvo įrengtos laikinos stovyklos, pareigūnams ieškant, kur skubiai apgyvendinti daugiau kaip 2 tūkst. žmonių.

Žuvo du rumunai, daugiau jų dingo

Du Rumunijos piliečiai žuvo, o dar aštuoni dingo per Italijos vidurio regioną trečiadienį paryčiais supurčiusį stiprų žemės drebėjimą, pranešė Rumunijos užsienio reikalų ministerija.

Ministerijos atstovas Ionutas Valcu ketvirtadienį sakė, kad dar keturi sužeisti rumunai gydomi Italijos ligoninėse. Pareigūnas nesuteikė daugiau informacijos apie žuvusiųjų ir sužeistųjų tapatybę.

Į nelaimės zoną išvyko Rumunijos konsuliniai pareigūnai. Jie lanko ligonines, kuriose gydomi sužeisti rumunai, ir palaiko ryšį su paveiktomis šeimomis.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad žemės drebėjimo nuniokotame Vidurio Italijos regione gyvena apie 8 000 rumunų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min