Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italijos gydytojai apiplėšė rusų ambasadoriaus žmoną – išrašė 18 tūkst. eurų sąskaitų

Romos klinika „Pio XI“ laikoma viena prestižiškiausių
Romos klinikos „Pio XI“ nuotr. / Romos klinika „Pio XI“ laikoma viena prestižiškiausių
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos ambasadoriaus Italijoje žmona pajuto pilvo skausmą ir kreipėsi į gydytojus, bet paskui labai gailėjosi. Moteris per 24 val. atliko kone visus įmanomus tyrimus, sužinojo, kad yra sveika, bet prarado 18 tūkst. eurų, rašo Italijos dienraštis „La Repubblica“.

24 valandos įvairiausių tyrimų vienoje iš Romos klinikų. Ir 18 tūkst. eurų sąskaitos. Tiek prireikė pastangų ir išlaidų išsiaiškinti, kad moteris sveika.

Ši istorija prasidėjo nuo banalaus pilvo skausmo. Apie tai tikriausiai niekas nebūtų sužinojęs, jei pacientė nebūtų buvusi Rusijos ambasadoriaus Italijoje žmona.

Vyras, gavęs sąskaitų pundelį, neištvėrė ir parašė skundus. „Ar tai, kas įvyko, normalu?“ – klausė jis Romos gydytojų ordino prezidento. Ambasadorius taip pat pasiskundė ir Italijos sveikatos apsaugos ministerijai. Skundai davė naudos – kliniką „Pio XI“ užgriuvo tikrintojai.

Savo laiške diplomatas tvirtino, kad kiekvienas jo žmoną apžiūrėjęs specialistas išrašydavo sąskaitą už savo paslaugas, o klinika dar pareikalavo sumokėti 642 eurus už tai, kad priėmė jo žmoną, ir už įvairius tyrimus.

Kainos pasirodė esančios aukštos, bet ne milžiniškos, teigia „La Repubblica“.

Praėjusių metų spalio pabaigoje Rusijos diplomato žmona pasijuto blogai, skausmas iš dešinės pilvo pusės plito į nugarą ir koją. Diplomatas kreipėsi į draugą, o tas susisiekė su klinikoje „Pio XI“ dirbančiu gydytoju. 8.30 val. prasidėjo 24 valandas trukęs moters sveikatos tyrimas.

„Gydytojas savo iniciatyva, – rašo ambasadorius, – nusiuntė žmoną daugybei tyrimų pas kitus gydytojus, dirbančius ir toje pat klinikoje, ir kitose vietose, ir visa tai vyko tą pačią dieną.“

Moteris apsilankė pas aštuonis specialistus: kardiologą, angiochirurgą, ortopedą, gastroenterologą, anesteziologą, onkologą bei, savo pačios pageidavimu, pas dermatologą ir okulistą.

Kiekvienas gydytojas už savo paslaugas išrašė sąskaitas – nuo 200 iki 350 eurų. „Šiuo atveju nekalbėkime apie kokybę ir laiką, kurį mano žmonai skyrė skirtingi specialistai“, – ironizuoja diplomatas.

Tačiau be šių vizitų moteriai dar buvo atliekami įvairūs tyrimai: ezofagogastroduodenoskopija (stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos apžiūra), kolonoskopija (storosios žarnos tyrimas ) su biopsija, kuri atsiėjo 2500 eurų.

Kadangi mes esame Rusijos piliečiai, – ironizuoja diplomatas, – mes niekaip negalime suprasti, kodėl dėl pilvo skausmo būtina atlikti tiek invazinių tyrimų.

Be to, dar reikia pridėti histologinius tyrimus, apmokėjimą už operacinę, anesteziologo paslaugas, medikamentus, sanitarines medžiagas. Dar – 4 tūkst. eurų.

Dar moteriai buvo daromi kraujo ir šlapimo tyrimai (1200 eurų), echokardiografija (neinvazinis širdies ir stambių kraujagyslių ligų diagnostikos metodas), stuburo magnetinio rezonanso tomografija (858 eurai), galvos ir kraujagyslių kompiuterinė tomografija su kontrastiniu skysčiu (1420 eurai) ir net kaulų mineralų tankio tyrimas.

Gydytojams geriau žinoti, kokius tyrimus skirti, kai pacientui skauda pilvą, šaiposi straipsnio autorius.

„Kadangi mes esame Rusijos piliečiai, – ironizuoja diplomatas, – mes niekaip negalime suprasti, kodėl dėl pilvo skausmo būtina atlikti tiek invazinių tyrimų.“

„La Repubblica“ rašo, kad tai buvo greičiausiai vienas iš tų atvejų, kai turistai už dvi ledų porcijas moka 200 eurų arba už pietus restoranėlyje gauna 2000 eurų sąskaitą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min