Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Italijos premjeras pageidauja pažaboti EK komisarus

Silvio Berlusconi
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Silvio Berlusconi
Šaltinis: BNS
0
A A

Italijos premjeras Silvio Berlusconi antradienį pareiškė, kad Europos Sąjungos (ES) komisarams neturėtų būti leidžiama viešai reikšti nuomonės, taip pat pagrasino blokuoti 27 šalių Bendrijos sprendimų priėmimo mechanizmą, jeigu jo reikalavimai nebus įvykdyti.

S.Berlusconi sakė norintis, kad Europos Sąjunga (ES) pakeistų savo ryšių su visuomene politiką ir uždraustų Europos Komisijos pareigūnams, išskyrus jos pirmininką, skelbti viešus pareiškimus.

„Mes nebalsuosime ir tokiu būdu blokuosime Europos vadovų tarybos darbą, jeigu jie neuždraus Europos (Sąjungos) komisarams ir jų atstovams spaudai viešai pasisakyti bet kokiais klausimais, – premjeras sakė Italijos žiniasklaidai. – Kištis turi būti leidžiama tik (Europos Komisijos) pirmininkui ir jo atstovui spaudai.“

S.Berlusconi pareiškė, jog jam atrodo nepriimtina, kad ES pareigūnai parūpina „šaudmenų“ opozicijai, kurie gali būti panaudoti kritikuojant nacionalines vyriausybes.S.Berlusconi kalbėjo viešėdamas Lenkijos mieste Gdanske, kur vyko Antrojo pasaulinio karo pradžios 70-ųjų metinių minėjimo ceremonijos. Premjero komentarai nustebino ES pareigūnus, o vienas garsus Europos Parlamento narys pareiškė pasipiktinimą. Konservatyvių pažiūrų S.Berlusconi jau anksčiau buvo išsakęs panašių reikalavimų, nors ne tokių griežtų.

Antradienį išsakytas premjero komentaras tikriausiai susijęs su Europos Komisijos kritika dėl Italijos neseniai pasirašytos sutarties su Libija dėl neteisėtų migrantų grąžinimo į šią šiaurinę Afrikos šalį, nenagrinėjant jų prašymų suteikti prieglobstį.

Europos Komisijos atstovas spaudai Dennisas Abbotas sakė, kad ES pareikalavo, jog Italija ir Malta pateiktų informacijos apie imigrantų laivą, kuriam pirmadienį buvo nurodyta grįžti. Italijos žiniasklaida taip pat citavo D.Abboto priminimą Romai, kad pagal tarptautinę teisę migrantai turi teisę prašyti suteikti prieglobstį.

S.Berlusconi pareiškė, jog jam atrodo nepriimtina, kad ES pareigūnai parūpina „šaudmenų“ opozicijai, kurie gali būti panaudoti kritikuojant nacionalines vyriausybes.

Romos sutartį su Tripoliu pasmerkė Italijos centro kairiosios partijos, taip pat Jungtinės Tautos, Vatikanas ir žmogaus teisių organizacijos.

D.Abbotas antradienį sakė, jog Europos Komisijos reikalavimas visiškai nebuvo neįprastas.

„Prašymas pateikti informaciją tokioje situacijoje yra normalus procesas. Komisija nori padėti, tačiau ji gali padėti tik turėdama tikslią informaciją, – aiškino jis. – Komisija tokius atvejus vertina objektyviai – mes suvokiame sunkumus, su kuriais susiduria Bendrijos šalys, taip pat padedame rasti sprendimus ir sumažinti jų patiriamą spaudimą.“

Europos Parlamento socialistų frakcijos lyderis Martinas Schulzas paragino Europos Komisijos pirmininką Jose Manuelį Barroso „nedelsiant asmeniškai reaguoti į (S.Berlusconi) piktinančias atakas prieš Europos (Sąjungos) institucijas“.

Šis Vokietijos delegatas jau seniai kritikuoja S.Berlusconi politiką. Italijos premjeras buvo sukėlęs Europos Parlamento pasipiktinimą, kai palygino M.Schulzą su nacių koncentracijos stovyklos sargybiniu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min