Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 14d. 13:25

Italijos prezidentas Giorgio Napolitano atsistatydino

Italijos prezidentas atsistatydino
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Italijos prezidentas atsistatydino

Italijos prezidentas Giorgio Napolitano, beveik devynerius metus vadovavęs trečiajai pagal dydį euro zonos ekonomikai, trečiadienį atsistatydino, priversdamas premjerą Matteo Renzi pradėti politiškai delikatų valstybės vadovo paskyrimo procesą.

„Respublikos Prezidentas Giorgio Napolitano šįryt 10 val. 35 min. (11 val. 35 min. Lietuvos laiku) pasirašė atsistatydinimo pareiškimą“, – sakoma prezidentūros išplatintame pranešime. Jau kurį laiką prognozuota, kad 89 metų G.Napolitano atsistatydins nebaigęs savo antrosios kadencijos. Prieš dvi savaites prezidentas sakė, kad dėl senyvo amžiaus jam vis sunkiau eiti savo pareigas.

Galimais prezidento įpėdiniais laikomi buvęs premjeras ir Europos Komisijos pirmininkas Romano Prodi bei buvęs vyriausybės vadovas Giuliano Amato.

Ne vieną mėnesį intensyviai spėliojama, kas galėtų tapti naujuoju valstybės vadovu, kuris turi plačius, bet miglotai apibrėžtus įgaliojimus, pradedant premjero skyrimu bei įstatymų vetavimu ir baigiant moraliniu poveikiu vyriausybės politikai.

40 metų M.Renzi sakė, jog nori greitai pasiekti susitarimą tiek savo partijos viduje, tiek su savo politiniais varžovais, dėl naujo valstybės vadovo paskyrimo. Tačiau slaptas balsavimas parlamente yra sunkiai prognozuojamas, ir kai kurie analitikai sako, kad premjeras gali siekti naujų rinkimų, jei nepavyks užsitikrinti tvirtos paramos naujam prezidentui.

Galimais G.Napolitano įpėdiniais laikomi buvęs premjeras ir Europos Komisijos pirmininkas Romano Prodi bei buvęs vyriausybės vadovas Giuliano Amato. Jie abu anksčiau jau kandidatavo į prezidento postą.Balsavimas dėl naujo prezidento paskyrimo parlamente turėtų prasidėti sausio pabaigoje. Kad prezidentas būtų išrinktas per pirmuosius tris balsavimo etapus, abiejuose parlamento rūmuose kandidatas turi gauti du trečdalius įstatymų leidėjų balsų. Šis procesas parodys, kiek stipri yra M.Renzi įtaka įstatymų leidėjams jo valdančiojoje centro kairiųjų Demokratų partijoje (PD).

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min