Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 18d. 15:23

Italijos vicepremjeras M.Salvini: priešinsimės tolesnėms ES sankcijoms Rusijai

Matteo Salvini
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Matteo Salvini

Italijos vicepremjeras ir vidaus reikalų ministras Matteo Salvini pareiškė, kad vyriausybė priešinsis Europos Sąjungos (ES) sankcijoms Rusijai. Tiesa, kraštutinių dešiniųjų Šiaurės lygai vadovaujantis M.Salvini pridūrė, kad Roma dar nėra pasiruošusi blokuoti sankcijų pratęsimo ir skelbti jam veto, skelbia „Radio Free Europe“.

Žinoma, M.Salvini, beje, šią savaitę atskleidęs, kad sieks Europos Komisijos pirmininko posto, tokius žodžius ištarė viešėdamas Maskvoje.

„Čia atvykau, nes esu tikras, kad sankcijos yra ekonominė, socialinė ir kultūrinė beprotybė“, – Rusijos sostinėje pareiškė M.Salvini.

Jis jau nuo seno kritikuoja sankcijas Rusijai, kurias ES paskelbė po Krymo aneksijos ir tais pačiais Kremliaus įplieksto karo Rytų Ukrainoje. Didžioji dauguma Bendrijos narių tvirtina, kad sankcijos privalo toliau galioti, nes nėra pažangos ieškant išeities iš konflikto Donbase.

Anot M.Salvini, ES elgiasi veidmainiškai, nes baudžia Rusiją „už tariamus nusižengimus Ukrainos atžvilgiu“, bet nesiima jokių veiksmų dėl Turkijos 1974 metais įvykdytos ir tebesitęsiančios Šiaurės Kipro okupacijos.

„Twitter“ nuotr./„Sankcijoms Rusijai – ne“, – skelbiama ant M.Salvini vilkimų marškinėlių
„Twitter“ nuotr./„Sankcijoms Rusijai – ne“, – skelbiama ant M.Salvini vilkimų marškinėlių

„Tai yra kvailybė“, – Maskvoje pareiškė M.Salvini ir pridūrė, kad padarys viską, jog sankcijos Rusijai būtų panaikintos.

Jo teigimu, Roma bent jau priešinsis pastangoms įvesti tvarką, pagal kurią sankcijos kas pusę metų būtų atnaujinamos automatiškai.

„Jei mūsų paprašys patvirtinti sankcijas, mes pasakysime „ne“. Akivaizdu, kad sankcijos neturi prasmės“, – Italijos verslininkams Maskvoje teigė M.Salvini.

Italija sutiktų nesipriešinti sankcijų Rusijai pratęsimui, jei Bendrija sutiktų su Romos pasiūlymu sušvelninti suvaržymus ir leisti ES bankams skolinti smulkiajam Rusijos verslui.

Vis dėlto jis atsisakė patvirtinti, kad Roma vetuos sankcijų pratęsimą – klausimą ketinama svarstyti gruodį, prieš ES viršūnių susitikimą. Dabartiniai suvaržymai galioja iki kitų metų sausio.

„Veto korta Europoje galime sužaisti tik vieną kartą, – pažymėjo M.Salvini ir pridūrė, kad Roma su Briuseliu kovoja dėl ES biudžeto, imigracijos reformos ir pačios Italijos 2019 m. biudžeto. – Nežinau, kokią kortą mesčiau antrą kartą.“

„Radio Free Europe“ šaltinių Briuselyje teigimu, Italija sutiktų nesipriešinti sankcijų Rusijai pratęsimui, jei Bendrija sutiktų su Romos pasiūlymu sušvelninti suvaržymus ir leisti ES bankams skolinti smulkiajam Rusijos verslui.

„Twitter“ nuotr./Ant Maskvoje apsilankiusio M.Salvini marškinėlių – V.Putino portretas
„Twitter“ nuotr./Ant Maskvoje apsilankiusio M.Salvini marškinėlių – V.Putino portretas

Sankcijoms Rusijai priešinasi ir Šiaurės lyga, ir kita į valdančiąją koaliciją Italijoje įeinanti partija – populistinis „Penkių žvaigždžių judėjimas“. Abiejų politinių jėgų manymu, suvaržymai kenkia Italijos verslui ir ekonomikai.

Be to, M.Salvini neslepia asmeninio žavėjimosi Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o Šiaurės lyga pernai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Maskvoje šeimininkaujančia partija „Vieningoji Rusija“.

„Čia jaučiuosi kaip namuose. Kai kuriose Europos šalyse taip nesijaučiu“, – teigė M.Salvini, kurį Rusijoje priėmė šios šalies užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško.

Kitą savaitę į Maskvą atvyks Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte, kuris susitiks su V.Putinu ir Rusijos premjeru Dmitrijumi Medvedevu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

05:58
03:39
01:19

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min