Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 sausio 26d. 07:58 , atnaujinta: 2014 sausio 27d. 06:05

Įtampa neslūgsta: protestų banga ritasi už Kijevo ribų, Ukrainos sostinėje užimta Teisingumo ministerija

Protestas Nepriklausomybės aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Protestas Nepriklausomybės aikštėje

Protestų banga ritasi už Kijevo ribų – į prorusiškus Rytus. Tuo metu pačioje Ukrainos sostinėje sekmadienio vakarą buvo užimta Teisingumo ministerija. Sekmadienio įvykių seką Ukrainoje rasite žemiau:

Papildyta 6.05 val. Čerkasuose naktį taip pat įvyko susidūrimas tarp valdžios atstovų ir protestuotojų. Apie 300 milicijos pareigūnų ir „Berkut“ narių susirėmė su prie savivaldybės pastato protestuojančiais ukrainiečiais.

EuroMaidano „Facebook“ paskyroje pranešama, kad žmonės buvo be gailesčio mušami ir suiminėjami, daug sužeistųjų. AutoMaidano automobiliai buvo sutrankyti, o jų padangos – perpjautos.

VIDEO: Nakties įvykiai Čerkasuose

Papildyta 5.57 val. Naktį Sumuose milicija ir „Berkut“ išlaisvino užimtą savivaldybės pastatą ir išvaikė protestuotojus, rašo kp.ua. 

Anot Nacionalinio jaunimo kongreso atstovės Dvzinvkos Marios, pareigūnai apsupo aikštėje įsikūrusius protestuotojus, tuomet prasidėjo grumtynės. Pasak jos, suimta kelios dešimtys žmonių, yra sužeistųjų.

Atsisako trauktis iš Teisingumo ministerijos

Papildyta 5.50 val. Protestuotojai atsisako pasitraukti iš Teisingumo ministerijos. Teisingumo ministrė Olena Lukaš pareiškė, kad jeigu greitu laiku ministerijos pastatas nebus atlaisvintas, ji kreipsis į prezidentą V.Janukovyčių prašydama trauktis iš derybų su opozicija ir šalyje skelbti nepaprastąją padėtį.

Papildyta 00.51 val. Ukrainos spauda praneša, kad po to, kai protestuotojai užėmė Teisingumo ministerijos pastatą, apie sužeistuosius neskelbiama.

Papildyta 23.57 val. News.liga.net skelbia, kad protestuotojai užėmė Teisingumo ministerijos pastatą, esantį Kijevo centre. Apie tai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė „Spilna Sprava“ (Bendras reikalas) lyderis Oleksandras Danyliukas. Protestuotojai prašo pagelbėti, statant barikadas.

Papildyta 21.27 val. News.liga.net skelbia, kad protestuotojai Zaporožėje nusprendė nesiskirstyti.

Papildyta 20.14 val. BBC antraštė skelbia, kad „protestai Ukrainoje plinta į prorusiškus Rytus“. Protestų banga nusirito už Kijevo ribų. Protestuotojai užiminėja valstybinius pastatus, vietomis įvyko susidūrimų su pareigūnais.

Papildyta 19.26 val. Rusijos ambasada Ukrainoje šeštadienį paskelbtą informaciją, kad Rusija į Ukrainą siunčia specialiąsias pajėgas, pavadino absoliučia nesąmone ir provokacija.

Skelbiama, kad V.Janukovyčiui Maidanas davė keletą valandų aktyvistams išlaisvinti, praneša Zn.ua. Šiuo metu sulaikyta maždaug 200 protestuotojų. Jeigu šie nebus paleisti, aktyvistai žada organizuoti išlaisvinimo akciją.

Sužeistas operatorius, sulaikyti protestuotojai

Papildyta 16.50 val. Dniepropetrovske sužeistas operatorius. Jam į kaklą pataikė akmuo. Pranešama, kad sudužo jo kamera. Čia taip pat pranešama apie septynis dėl viešosios tvarkos pažeidimų sulaikytus Euromaidano protestuotojus.

Sumio regione užimtas administracinis pastatas

Kp.ua praneša, kad protestuotojai užėmė administracinį pastatą Sumio regione. Čia susirinko apie penkis tūkstančius. Jie balsavo už tai, kad būtų sukurtas Liaudies parlamentas. Susirinkime priimta rezoliucija, pripažįstanti sausio 19 d. Kijeve įkurtą Liaudies Radą. Sumio regiono Liaudies Rados atstovu išrinktas Vladimiras Šulga, praneša Zn.ua.

Papildyta 16.17 val. Sumio mieste protestuotojai okupavo pastatą. Jame regionų ir miesto taryba rengdavo sesijas. News.liga.net praneša, kad čia susirinko 4 tūkst. žmonių.

Papildyta 16.42 val. News.liga.net skelbia, kad dėl mėginimų užimti Zaporožės regiono administracinį pastatą pradėtas kriminalinis tyrimas. Už šiuos neteisėtus veiksmus gresia kalėjimas nuo trejų iki šešerių metų.

Papildyta 15.40 val. Odesoje vyksta protestas, kuriame dalyvauja maždaug tūkstantis žmonių.

Papildyta 15.15 val. Kilo nauji susirėmimai

Zaporožės miesto administracinį pastatą šturmavo Maidano protestuotojai. Maždaug 5000 žmonių, anot Espreso TV, veržėsi į pastatą ir reikalavo, kad pareigūnai jį paliktų. Netrukus po to kilo nedideli susidūrimai ir milicija atitraukė žmones toliau nuo pastato. Protestuotojams vaikyti teko panaudoti ašarines dujas ir kurtinančiomis granatas. Išlaisvinus valdininkus, palaikant nuo jų iki protestuotojų 100 m atstumą, protestuotojai skandavo „išėjo su nusikaltėliu“.

Neramumai kilo ir Dniepropetrovske. Kaip skelbia Kyivpost.com, čia susirinko apie 3000 žmonių, bandančių perimti vyriausybės biurą. Pastatą gina 200 žmonių, kuriuos pasamdė vyriausybė.

Papildyta 14.35 val. Pranešama, kad tradicinė sekmadieninė sueiga buvo atšaukta.

Papildyta 13.57 val. Opozicijos atstovas Andrejus Parubijus pareiškė turintis informacijos, kad į Ukrainą sekmadienį gali atvykti specialiosios pajėgos iš Rusijos. Jos esą Maidane pasirodys užsimaskavusios – vilkės „Berkut“ uniformą, skelbia Unian.net.

Popiežius meldžiasi už dialogą ir taiką Ukrainoje

Popiežius Pranciškus sekmadienį meldėsi už smurto Kijeve pabaigą ir ragino pradėti dialogą tarp Ukrainos vyriausybės ir opozicijos, atsiradus nuogąstavimams, kad įnirtingi ukrainiečių protestai gali virsti platesnio masto pilietiniu konfliktu.

„Viliuosi konstruktyvaus dialogo tarp institucijų ir pilietinės visuomenės ir to, kad – nesigriebiant smurtinių veiksmų – taikos dvasia ir bendros naudos paieškos įsivyrautų visų širdyse“, – sakė jis miniai, susirinkusiai Šv.Petro aikštėje į „Viešpaties angelo“ maldos ceremoniją.

„Savo maldose esu artimas Ukrainai, ypač – tiems, kurie neteko gyvybių, ir jų šeimoms“, – sakė pontifikas.

Papildyta 13.20 val. Nukentėjo septyni gelbėtojai

Ukrainos ekstremalių situacijų valdymo tarnyba informuoja, kad per protestus Kijeve traumas patyrė septyni gelbėtojai. Kai į juos buvo mėtomi akmenys, jiems sužeistos rankos ir kojos.

Statomos barikados

Portalas News.liga.net praneša, kad Černigove prie vieno iš administracinių pastatų statomos barikados iš padangų ir maišų su sniegu.

Taip pat skelbiama, kad Vinicoje protestuotojai užsibarikadavo pastate, baimindamiesi pareigūnų puolimo. Barikados esą statomos iš visko, kas pakliūva po ranka: statybinės tvoros, metalinių vartų, senų durų, langų, plokštės ir panelių. Panaudojami ir maišai, užpildyti sniegu.

Papildyta 12.45 val. Surengtos gedulingos eitynės, laidojamas protestuotojas M.Žiznevskis

Nušauto Euromaidano protestuotojo Michaelio Žiznevskio laidotuvės
Nušauto Euromaidano protestuotojo Michaelio Žiznevskio laidotuvės

News.liga.net skelbia, kad sekmadienį laidojamas vienas iš nušautų Euromaidano protestuotojų Michaelis Žiznevskis. 14.30 val. vietos laiku Nepriklausomybės aikštėje prasidės jau tradicine tapusi sekmadieninė sueiga, prieš kurią bus surengtos gedulingos eitynės žuvusiems Euromaidano protestuotojams atminti.

Per šturmą nukentėjo du pareigūnai

Papildyta 12.20 val. News.liga.net praneša, kad per šturmą nukentėjo du pareigūnai. Anot šalies Vidaus reikalų ministerijos, abu jie pristatyti į ligoninę. Vienam jų – apdegęs veidas, kitam – sužeista šlaunis.

Papildyta 12.13 val. Portalas News.liga.net skelbia, kad Regionų partijos narys Nikolajus Rudkovskis Aukščiausioje Radoje įregistravo įstatymo projektą, pagal kurį būtų panakinti sausio 16 d. įstatymai.

Papildyta 11.39 val. Protestuotojai patys tvarko „Ukrainos namus“ po naktinio šturmo, skelbia kp.ua.

Papildyta 11.07 val. Portalas kp.ua praneša, kad Odesoje valstybės institucijos organizuoja mitingą, siekdamos apginti administraciją. Lvove deputatai prie administracijos pastato nusprendė įkurti šildymosi punktą. Tuo metu Černigove pastatytos barikados, prie kurių iš kapų žvakių išdėliotas didžiulis kryžius aukoms pagerbti.

Papildyta 10.25 val. Kaip praneša Rt.com, teismo posėdžiuose dėl kardomųjų priemonių „Euromaidano“ protestuotojams Čerkasuose nuspręsta, kad 41 protestuotojas turi būti suimtas. Septyniems protestuotojams skirtas namų areštas. Priminsime, kad šie protestuotojai buvo sulaikyti šturmuojant vyriausybinį pastatą naktį iš penktadienio į šeštadienį.

Įrengs spaudos centrą žurnalistams ir maisto išdavimo punktus

Portalas Zn.ua skelbia, kad Tarptautinio suvažiavimų centro „Ukrainos namai“ komendantas Aleksejus Januševskis pranešė, jog „Ukrainos namų“ pastate bus įrengtas spaudos centras žurnalistams ir maisto išdavimo punktas, į kurį galės ateiti žmonės, netelpantys Profsąjungų rūmuose.

Gynėsi kulkomis ir vandens čiurkšlėmis

Papildyta 9.32 val. Mėginant užimti „Ukrainos namų“ pastatą buvo išdaužyta langų, išlaužta durų, taip pat padaryta žala daliai pirmojo aukšto. Pastato viduje buvę milicininkai besiveržiančius protestuotojus mėgino atremti kurtinančiomis granatomis ir vandens čiurkšlėmis.

„Užduotis įvykdyta. „Ukrainos namų“ užėmimas apsiėjo be kraujo praliejimo“, – pareiškė opozicinės partijos UDAR lyderis Vitalijus Klyčko.

Po pastato išvadavimo pasaulio bokso čempionas nurodė protestuotojams organizuoti „Ukrainos namų“ įėjimų ir išėjimų apsaugą.

Į klausimą, kokiems tikslams ketinama panaudoti „Ukrainos namų“ pastatą, V.Klyčko neatsakė.

V.Klyčko, anksčiau atvykęs prie pastato, paaiškino susirinkusiems, kad vidaus pajėgų kariai yra jauni šauktiniai, kurie negalėjo nepaklusti įsakymui. Jis pridūrė, kad pastate berkutininkų nebuvo.

„Ukrainos namai“ virtę „pamazgų duobe“

Po „Ukrainos namų“ šturmo Maidano protestuotojas Zorianas Škiriakas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pažėrė kaltinimų preigūnams – esą šie sunaikino eksponatus.

„Tai yra siaubas... Ketvirtas ir penktas aukštai virto pamazgų duobe“, – rašė jis.

„Viskas išmėtyta, baldai sulaužyti, daug purvo, tuščių butelių, nuorūkų. Dabar Maidano protestuotojai ir muziejaus darbuotojai viską tvarko, kad atliktų inventorizaciją tam, kad suprastų galimos vagystės mastą“, – tęsė Z. Škiriakas, kurį cituoja portalas Unian.net.

Papildyta 7.57 val. „Ukrainos namuose“ buvę pareigūnai paliko pastatą po to, kai jame ankstų sekmadienio rytą įvyko šturmas, praneša Kyivpost.com.

Kaip skelbia Unian.net, apie 200 teisėsaugos pareigūnų paliekant pastatą per šoninį įėjimą, protestuotojai skandavo „Gėda!“. Pranešama, kad protestuotojai nebuvo agresyvūs.

Vidaus reikalų ministerija skelbia, kad vakarų Ukrainos gyventojai, kuriuos vadina provokuotojais, vyksta į kitas šalies vietas, kad sukeltų problemų, BBC remiasi naujienų agentūra „Interfax“.

Pasirodė prieštaringų pranešimų, kad už konfliktą gali būti atsakingi tiek prieš Vyriausybę nusistatę protestuotojai, tiek apmokėti provokatoriai, siekiantys sukelti chaosą.

Kyivpost.com cituoja Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos pranešimą, kuriame teigiama, kad „Euromaidano“ protestuotojai yra atsakingi už reidą į „Ukrainos namus“, kuriuose buvo įsikūrę demonstracijas Kijeve turėję sureguliuoti pareigūnai.

Vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenko sakė, kad pareigūnai galėjo panaudoti jėgą tam, kad suvaldytų minią. Vis dėlto vietoj to jie pasirinko išvesti savo pareigūnus ir sekmadienį tęsti derybas, kad atgautų pastato kontrolę ir išvestų protestuotojus į lauką.

VIDEO: Zaporožės miesto administracinį pastatą šturmavo Maidano protestuotojai.
VIDEO: „Ukrainos namų“ šturmas

Šeštadienio įvykių Ukrainoje chronologiją rasite čia. 

„Ukrainos namų“ šturmas – naktį iš šeštadienio į sekmadienį

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį pranešta, kad Maidano protestuotojai pabandė įsiveržti į „Ukrainos namus“ Europos aikštėje. Kilo naujų susirėmimų. Protestuotojams pavyko patekti į pastato vidų. Jie šaukė „Gėda“, „Šlovė Ukrainai“. Viduje buvo keli šimtai „Berkut“ atstovų. Protestuotojai į pastato vidų paleido Molotovo kokteilį. Prie pastato susirinkę apie 5 tūkst. protestuotojų. Situacija aštrėjo. Prie pastato atvyko greitosios pagalbos medikų automobilis. Šio išpuolio priežastis esą yra protestuotojų baimė, kad saugumo daliniai juos puls iš pastato.

VIDEO: Tiesioginė transliacija iš Kijevo
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Vilnių iškeitė į Naująją Akmenę – pokyčius nulėmė elementari matematika

Tiesiogiai Sportas

Tunisas – Belgija: fantastiška rungtynių pradžia atnešė tris įvarčius per 18 minučių!

Aktualu

Aleksoto aerodrome sudužo akrobatinio skraidymo čempionės pilotuojamas lėktuvas

Aktualu

Sustabdžius narystę partijoje, Petras Gražulis ėmė šnekėti, kad išeis pats

Vardai

Švėkšnoje susituokė „Ryto“ krepšininkas Arnas Butkevičus ir Laurita Vilkaitė: porą sužavėjo bažnyčia

„Vieni vartai“: Neymaro ašaros, maištas Argentinos rinktinėje ir paskutinis šansas vokiečiams

Vardai

Škotijos pilyje tuokiasi „Sostų karų“ žvaigždės Kitas Haringtonas ir Rose Leslie

Sportas

„Skrieja kamuolys“: politika Kaliningrade, įsibėgėjantys brazilai ir vokiška krizė

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Gazas

Palangos poilsiautojus išgąsdino lietus – prie remontuojamo įvažiavimo spūsčių nėra

Gyvenimas

Vilnietei šokas: tyrimai Kauno klinikose jos močiutei baigėsi operacijomis ir kojos nevaldymu

Vardai

P.Gražulio dukros motina B.Navickaitė: „Nėščios koliojimas man buvo skaudesnis nei kilęs skandalas“

Aktualu

Iš TS-LKD pašalintas Mantas Adomėnas trauksis iš frakcijos, bet ne iš Seimo

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: paelja iš Menorkos restorano „Cuk-Cuk“

Vardai

„Lietuvos balso“ dalyvė Carol susilaukė dukters: vardą su vyru išrinko jau per antrą pasimatymą

Sportas

Vokietija – Švedija: ar drąsiai svajojantys švedai leis čempionams išsiplauti suteptą mundurą?

Sportas

Flirtas pasaulio čempionate: Susitikau su penkiomis, visos buvo „už“

Sportas

LFF taurėje „Sūduva“ susidorojo su „Trakais“, Kauno žalgiriečiai sutriuškino „Kupiškį“

Pasaulis kišenėje

Išbandyta savo kailiu: žygis baidarėmis Šventosios upe kupinas staigmenų

Aktualu

Etiopijoje sprogimas premjero šalininkų mitinge užmušė kelis žmones, per 100 sužeista

Naujienos

Aktualu

Vilnių iškeitė į Naująją Akmenę – pokyčius nulėmė elementari matematika

Tiesiogiai Sportas

Tunisas – Belgija: fantastiška rungtynių pradžia atnešė tris įvarčius per 18 minučių!

Aktualu

Aleksoto aerodrome sudužo akrobatinio skraidymo čempionės pilotuojamas lėktuvas

Aktualu

Sustabdžius narystę partijoje, Petras Gražulis ėmė šnekėti, kad išeis pats

Vardai

Švėkšnoje susituokė „Ryto“ krepšininkas Arnas Butkevičus ir Laurita Vilkaitė: porą sužavėjo bažnyčia

„Vieni vartai“: Neymaro ašaros, maištas Argentinos rinktinėje ir paskutinis šansas vokiečiams

Vardai

Škotijos pilyje tuokiasi „Sostų karų“ žvaigždės Kitas Haringtonas ir Rose Leslie

Sportas

„Skrieja kamuolys“: politika Kaliningrade, įsibėgėjantys brazilai ir vokiška krizė

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Gazas

Palangos poilsiautojus išgąsdino lietus – prie remontuojamo įvažiavimo spūsčių nėra

Gyvenimas

Vilnietei šokas: tyrimai Kauno klinikose jos močiutei baigėsi operacijomis ir kojos nevaldymu

Vardai

P.Gražulio dukros motina B.Navickaitė: „Nėščios koliojimas man buvo skaudesnis nei kilęs skandalas“

Aktualu

Iš TS-LKD pašalintas Mantas Adomėnas trauksis iš frakcijos, bet ne iš Seimo

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: paelja iš Menorkos restorano „Cuk-Cuk“

Vardai

„Lietuvos balso“ dalyvė Carol susilaukė dukters: vardą su vyru išrinko jau per antrą pasimatymą

Sportas

Vokietija – Švedija: ar drąsiai svajojantys švedai leis čempionams išsiplauti suteptą mundurą?

Sportas

Flirtas pasaulio čempionate: Susitikau su penkiomis, visos buvo „už“

Sportas

LFF taurėje „Sūduva“ susidorojo su „Trakais“, Kauno žalgiriečiai sutriuškino „Kupiškį“

Pasaulis kišenėje

Išbandyta savo kailiu: žygis baidarėmis Šventosios upe kupinas staigmenų

Aktualu

Etiopijoje sprogimas premjero šalininkų mitinge užmušė kelis žmones, per 100 sužeista

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie 15min