Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 31d. 13:29

Įtariamas Volgogrado stoties sprogdintojas dirbo felčeriu, bet daugiau nei prieš metus dingo

Pavelas Pečionkinas
Nuotr. iš vk.com vaizdo medžiagos / Pavelas Pečionkinas

Volžsko mieste Marių respublikoje gimęs Pavelas Pečionkinas, kuris įtariamas įvykęs sprogdinimą Rusijos pietinio Volgogrado miesto geležinkelio stotyje, iki 2012 metų vidurio dirbo Kazanės greitosios pagalbos stoties felčeriu, o vėliau dingo.

„Pavelas Pečionkinas baigė medicinos mokyklą Zelenodolske (Tatarstano respublika) ir penkerius metus – iki 2012 metų vidurio – dirbo pas mus išvažiuojančiosios brigados felčeriu“, – antradienį pasakojo Kazanės 2-osios greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties vedėjas Danilas Chamidulinas.

Pasak jo, P.Pečionkinas niekuo neišsiskyrė.

„Niekuo jis neišsiskyrė. Felčeris kaip felčeris, pas mane tokių dešimtys“, – sakė D.Chamidulinas.

„Niekuo jis neišsiskyrė. Felčeris kaip felčeris, pas mane tokių dešimtys. Jis gyveno su tėvais Volžske, į tarnybą Kazanėje atvažiuodavo mašina (kiek daugiau nei valanda kelio), atidirbdavo budėjimą ir išvažiuodavo namo“, – sakė D.Chamidulinas.

Kokių nors savo pavaldinio religinių polinkių GMP stoties vedėjas nepastebėjo.

„Bendrauju su visais pavaldiniais, paprastai tarnybiniais, medicinos klausimais. Prie manęs apie religiją kažkaip nebūta kalbos, kažkokių jo polinkių į islamą nepastebėjau. Taip, jis augino neilgą barzdelę, bet pusė mano bendradarbių yra su ūsais ir barzdelėmis, juk tai nieko nereiškia“, – sakė D.Chamidulinas.

Pasak jo, 2012 metų viduryje felčeris susirgo, paėmė nedarbingumo pažymą, tačiau į darbą nebesugrįžo.

„Susisiekėme su jo giminaičiais, tačiau jie pranešė, jog patys nežino, kur yra Pavelas. Buvome priversti atleisti jį iš darbo už pravaikštas“, – sakė D.Chamidulinas.

Pirmadienį šaltinis teisėsaugos institucijose agentūrai „Interfax“ pranešė, kad teroro išpuolį Volgogrado geležinkelio stotyje galėjo įvykdyti Volžsko mieste gimęs P.Pečionkinas, priklausęs Dagestano Buinaksko miesto nusikalstamai grupuotei.

Volgogradas
Volgogradas

Galutinius duomenis apie įtariamo mirtininko tapatybę tikimasi gauti atlikus DNR analizę. Žinoma, kad antradienį P.Pečionkino tėvai davė kraujo tokiam tyrimui.

Rusijoje ruošiamasi laidoti sprogdinimų Volgograde aukas

Rusija antradienį padidino saugumo parengtį ir ruošiasi laidoti 34 žmones, žuvusius per du mirtininkų sprogdintojų išpuolius, artėjant Sočio žiemos olimpiados atidarymui.

Pietiniame Volgogrado mieste ruošiamasi laidoti pirmąsias aukas, žuvusias per sekmadienį įvykdytą sprogdinimą šio miesto pagrindinėje geležinkelio stotyje, pareikalavusį 18 žmonių gyvybių.

Naujausi sprogimai aiškiai pademonstravo grėsmę, keliamą sukilėlių, kurie pažadėjo smogti civiliniams taikiniams, kad sukompromituotų Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną

Per antrąją mirtininko sprogdintojo ataka, įvykdytą pirmadienio rytą sausakimšame troleibuse, žuvo mažiausiai 16 žmonių.

Abu šiuos išpuolius pareigūnai sieja su Šiaurės Kaukaze veikiančiais islamistais sukilėliais. Pagal aukų skaičių jie buvo didžiausi Rusijoje nuo 2011-ųjų sausio, kai susisprogdinus mirtininkui Maskvos Domodedovo oro uoste žuvo 37 žmonės.

Naujausi sprogimai aiškiai pademonstravo grėsmę, keliamą sukilėlių, kurie pažadėjo smogti civiliniams taikiniams, kad sukompromituotų Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, besiruošiantį priimti svečius iš viso pasaulio per Sočio olimpiadą, kurios atidarymo ceremonija vyks vasario 7-ąją.

V.Putinas kol kas viešai nepasisakė apie tragedijas Volgograde, tačiau numatoma, kad paminės jas savo kreipimesi į tautą Naujųjų metų proga.

Ta kalba bus atidžiai analizuojama, ieškant užuominų, kokių veiksmų prezidentas ketina imtis dėl pastarųjų išpuolių.

Autoritarinis Rusijos lyderis pirmadienį paskelbė virtinę įsakų, nurodydamas padidinti saugumo parengtį šalies viešojo transporto tinkluose, o į Volgogrado gatves buvo pasiųsta daugiau policijos pareigūnų.

Maždaug už 690 kilometrų į šiaurės rytus nuo Sočio esančiame Volgograde, turinčiame apie milijoną gyventojų ir Sovietų Sąjungos laikais vadintame Stalingradu, daugiau nei 5 tūkst. teisėsaugos pareigūnų antradienio rytą prižiūrėjo eismą ir tikrino viešojo transporto mašinas.

Valstybinė televizija „Pervyj kanal“ viename savo naujienų reportaže parodė šalmus dėvinčius automatais ginkluotus karius, įsiveržusius į vieną Volgogrado kavinę ir tikrinančius tamsiaplaukių kaukazietiškos išvaizdos vyrų dokumentus.

Volgograde daugiau nei 5 tūkst. teisėsaugos pareigūnų antradienio rytą prižiūrėjo eismą ir tikrino viešojo transporto mašinas

Vienas policijos atstovas sakė tam kanalui, kad pareigūnai suėmė 87 žmones, „kurie priešinosi policijai arba neturėjo (tapatybės) dokumentų“.

Rusija jau ruošiasi nustatyti „ribotos prieigos“ saugumo režimą Sočyje ir jo apylinkėse nuo sausio 7-osios: bus tikrinamos visos transporto priemonės, o ne vietos gyventojų automobiliams bus draudžiama važinėti didelėje teritorijoje.

Rusijos tiriamojo komiteto atstovas spaudai sakė, kad abiejų sprogdinimų požymiai leidžia manyti, jog šios atakos tikriausiai buvo įvykdytos tos pačios grupuotės.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės dėl tų atakų.

Tačiau Šiaurės Kaukazo sukilėlių vadas Doku Umarovas liepą pažadėjo, kad jo kovotojai „bet kokiomis įmanomomis priemonėmis“ stengsis sutrikdyti V.Putino organizuojamą olimpiadą.

Šis grėsmingas kovotojas, jau ne kartą skelbtas žuvusiu Rusijos institucijų, siekia įkurti islamo respubliką Šiaurės Kaukaze ir yra pareiškęs, kad Sočio apylinkės yra dalis jo protėvių žemės.

„Tai panašu į Šiaurės Kaukazo pogrindžio (darbą). Jie pažadėjo surengti išpuolių didžiuosiuose Rusijos miestuose, artėjant olimpiadai. Panašu, kad jie tęsi savo pažadą“, – karybos reikalų apžvalgininkas Pavelas Felgenhaueris sakė naujienų agentūrai AFP.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

11:55
15:21
24:31

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min