Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ivano Frankivsko meras Viktoras Anuškevičius: įvykius Ukrainoje diriguoja Rusija

Susirėmimai Kijeve
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Susirėmimai Kijeve
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

„Jei dabar neįsikiš visi geros valios žmonės ir neprasidės dialogas, jei prezidentas neišgirs savo tautos, tai gali sukelti pilietinį karą“, – Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ tikino Vakarų Ukrainos miesto Ivano Frankivsko meras Viktoras Anuškevičius.

Maidanas išsiplėtė į Vakarų Ukrainą, bet Rytų Ukrainoje tokios manifestacijos nevyksta. Tokia situacija, anot V.Anuškevičiaus, susidarė todėl, kad Rytų Ukraina ilgesnį laiką buvo veikiama ne Europos, bet Sovietų Sąjungos.

„Rytų Ukrainoje taip pat gyvena labai daug nuostabių žmonių. Kitas reikalas, kad jie daug ilgiau buvo veikiami ne Europos, o Rusijos imperijos, Sovietų Sąjungos, bet jie taip pat nori ekonomiškai išsivysčiosios Ukrainos. Visi jie dabar įbauginti. Neturime leisti, kad šalis sugriūtų. Dar kartą sakau, kad turime aktyviai vesti derybas ir išeidinėti iš politinės krizės“, – tikino Ivano Frankivsko meras. 

Rusijai – dirigentės vaidmuo?

Pašnekovas patikino, kad ukrainiečiai tikisi aktyvios ES  pozicijos.

„ES ir JAV Ukrainos atžvilgiu veikia atvirai, jie atvirai atvažiuoja, jie atvirai susitikinėja, kalbasi.  Rusija kišasi ne mažiau, bet daro tai slaptai. Manau,  kad scenarijus to, kas šiuo metu vyksta šalyje, parašytas ne Ukrainoje, oRusijoje. Gaila, kad dabartinė valdžia, nesuprasdama daugelio dalykų, veikia būtent pagal šį scenarijų“, – mintimis dalijosi vyras. 

Susirėmimai Kijeve
Susirėmimai Kijeve

Tikisi geriausio

V.Anuškevičius nesiryžo prognozuoti, kaip toliau elgsis prezidentas V.Janukovičius, tačiau viliasi, kad dabartiniai įvykiai duos teigiamų rezultatų. Jo nuomone, dabar reikia trijų dalykų. 

„Visų pirma, Maidanas turi stovėti, kol derybos vyks. Antra, viskas priklauso nuo to, kas atstovaus abiems pusėms. Jei tai bus jėgos ir nesupratimo kalba, bus blogai. Reikia po žingsnelį judėti vienai pusei kitos link.  Kaip jau sakiau, ypač didelę įtaką turi ES ir JAV pozicija. Ši pozicija turi sutapti su Ukrainos žmonių pozicija. Manau, kad jei ši pozicija bus tinkamai perduota Ukrainos prezidentui, turėsime teigiamą rezultatą“, – kalbėjo pašnekovas. 

VIDEO: Tiesioginė transliacija iš Maidano

Laida „Aktualioji valanda“ transliuojama darbo dienomis 17.05 val. 

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min