TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Izraeliečiai nušovė baltomis vėliavomis mojavusius Gazos ruožo civilius

Izraelio pajėgos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Izraelio pajėgos
Šaltinis: BNS
0
A A

Izraelio kareiviai per karą Gazos ruože neteisėtai nušovė 11 civilių palestiniečių, tarp jų – keturis vaikus, kurie keliomis grupėmis mojavo baltomis vėliavomis, ketvirtadienį paskelbė žmogaus teisių gynimo organizacija „Human Rights Watch“ (HRW).

„Izraelio kariškiai turėtų atlikti nuodugnius, patikimus tyrimus dėl šių mirčių, kad išspręstų vyraujančios nebaudžiamumo kultūros (klausimą)“, – sakoma šios Niujorke įsikūrusios organizacijos 63 puslapių ataskaitoje.

Joje nurodoma, kad tie 11 žmonių yra tik maža dalis civilių ir kovotojų, žuvusių per gruodį ir sausį vykdytą Izraelio puolimą Gazos ruože.

„Tačiau šios mirtys išsiskiria, nes tie civiliai buvo susibūrę į grupes ir mojavo baltu audeklu, marškinėliais ar šaliku, o tuo metu tame rajone nebuvo jokių palestiniečių kovotojų“, – nurodė HRW.

„Pagal karo įstatymus asmenys, kurie įvykdo ar įsako įvykdyti tyčinę ataką prieš civilius, yra atsakingi už karo nusikaltimus“, – pažymi organizacija.

Vienu minėtų atvejų dvi moterys ir trys vaikai stovėjo priešais savo namus, iš kurių išeiti jiems liepė vienas kareivis. Mažiausiai trys tų civilių laikė baltos medžiagos atraižas, kai vienas kareivis pradėjo į juos šaudyti. Per tą incidentą žuvo dvi dvejų bei septynerių metų mergaitės ir buvo sužeista trečia mergaitė bei vaikų senelė.

„Mes tomis vėliavomis mojavome septynias ar devynias minutes, o mūsų veidai buvo atgręžti į juos, – sakė senelė, į kurią pataikė dvi kulkos ir kurios pasakojimas cituojamas ataskaitoje. – Staiga jie pradėjo šaudyti, o mergaitės pargriuvo ant žemės.“

Per penkis iš septynių ataskaitoje aprašytų incidentų Izraelio kariai šovė į civilius, kurie ėjo gatve su baltomis vėliavomis, bandydami pasitraukti iš mūšių rajonų.  Kariškiai praėjusį mėnesį pranešė, jog tiria incidentus, per kuriuos kareiviai esą nušovė baltas vėliavas laikiusius civilius, tačiau HRW pareiškė: „Dėl prastų ankstesnių Izraelio tyrimų objektyvūs tyrimai yra mažai tikėtini.“

Anksčiau šį mėnesį HRW paskelbė kitą ataskaitą dėl karo Gazos ruože, kurioje sakoma, kad raketų atakos prieš Izraelį, kurias vykdė „Hamas“ ir kitos palestiniečių kovotojų grupuotės, prilygsta karo nusikaltimams.

Per Gazos ruožo karą žuvo daugiau kaip 1,4 tūkst. palestiniečių, rodo palestiniečių duomenys. Per mūšius dėl draugiškos ugnies raketų atakų žuvo 10 Izraelio kareivių ir trys civiliai.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min