2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Izraelio aviacija surengė smūgių prieš „Hezbollah“ po apšaudymo iš Libano

Izraelis trečiadienį pranešė surengęs aviacijos smūgių prieš šiitų sukarinto judėjimo „Hezbollah“ stebėjimo postus Libane, atsakydamas į ankstesnį vakarą įvykusį jo pajėgų apšaudymą iš kitapus sienos.
Izraelio aviacija surengė smūgių prieš „Hezbollah“ po apšaudymo iš Libano
Izraelio aviacija surengė smūgių prieš „Hezbollah“ po apšaudymo iš Libano / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Izraelio ginkluotosios pajėgos anksčiau pranešė apie besivystantį „saugumo incidentą“ prie Manaros kibuco, esančio netoli Jungtinių Tautų nustatytos demarkacinės ribos – Mėlynosios linijos – tarp žydų valstybės ir Sirijos. Kariškiai paragino gyventojus likti saugiose vietose.

„Praeitą naktį per operatyvinius veiksmus šiaurės Izraelyje iš Libano buvo paleista šūvių IGP link“, – sakoma Izraelio gynybos pajėgų „Twitter“ žinutėje.

„Mes atsakėme ugnimi, o mūsų aviacija smogė „Hezbollah“ stebėjimo postams netoli sienos. Tai yra rimtas įvykis, ir išliekame pasiruošę atremti bet kokias grėsmes prie mūsų sienų“, – pažymėjo kariškiai.

Izraelis ir Libanas formaliai tebekariauja. Abiejų šalių paliaubas pavesta prižiūrėti JT pajėgoms UNIFIL.

Keliomis valandomis anksčiau Libanas atmetė Izraelio raginimus reformuoti JT taikos palaikymo pajėgas, patruliuojančias palei abiejų šalių ribą. Šis raginimas nuskambėjo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai ruošiantis balsuoti dėl UNIFIL mandato atnaujinimo.

Be to, Irano remiamas „Hezbollah“ praeitą savaitę paskelbė numušęs virš Mėlynosios linijos vieną izraeliečių bepilotę skraidyklę.

Pernai rugsėjį „Hezbollah“ pažadėjo numušinėti virš Libano teritorijų skraidančius Izraelio dronus, mėnesiu anksčiau įvykus incidentui, kai du sprogstamaisiais įtaisais apginkluoti bepiločiai aparatai smogė judėjimo tvirtovei pietų Beirute.

1978 metais įkurta UNIFIL misija buvo sustiprinta po 2006-aisiais mėnesį trukusio karo tarp Izraelio ir „Hezbollah“.

Dabar šios 10,5 tūkst. karių turinčios pajėgos, koordinuojančios veiksmus su Libano kariuomene, prižiūri paliaubas ir Izraelio pasitraukimą iš demilitarizuotos zonos pasienyje.

Izraelis savo ruožtu kaltina „Hezbollah“ kaupiant ginklų atsargas palei sieną ir ruošiantis naujam karui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min