Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Izraelio ministras teigė prieštaraujantis Gazos Ruožo valdymui po karo

Izraelio gynybos ministras Yoavas Gallantas (Joavas Galantas) trečiadienį pareiškė, kad nesutinka, jog žydų valstybė turėtų prisiimti karinę ar civilinę atsakomybę už Gazos Ruožo valdymą po karo. 
Ariel Hermoni/Israel Mod / ZUMAPRESS.com
Ariel Hermoni/Israel Mod / ZUMAPRESS.com

„Pareikalavau rasti kitą alternatyvą „Hamas“ valdžiai Gazoje, tačiau nesulaukiau jokio atsakymo“, – per televiziją transliuotame pareiškime nurodė jis. 

„Kartoju ir aiškiai sakau: nesutiksiu, kad Gazos Ruože būtų įkurta Izraelio karinė administracija; Izraelis neturi turėti civilinės Gazos Ruožo kontrolės“, – pridūrė ministras. 

Izraelio ir „Hamas“ karas kilo po palestiniečių kovotojų spalio 7-osios išpuolio Izraelio pietuose, kai žuvo 1 170 žmonių, daugiausia civilių gyventojų, rodo oficialūs duomenys.

Per šią ataką „Hamas“ kovotojai pagrobė apie 250 įkaitų, iš kurių 128, Izraelio teigimu, tebėra Gazos Ruože, įskaitant 36 žuvusius įkaitus.

Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą. „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per karą šioje teritorijoje jau žuvo daugiau kaip 35 tūkst. žmonių, daugiausia moterys ir vaikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius