Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Izraelio pajėgos traukiasi iš Gazos

Izraelio kariai palieka Gazos ruožą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Izraelio kariai palieka Gazos ruožą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Izraelio ministras pirmininkas Ehudas Olmertas pranešė norįs, kad Izraelio pajėgos „kaip įmanoma greičiau“ atsitrauktų iš Gazos ruožo.

Šalies pajėgos iš palestiniečių teritorijos pradėjo atsitraukti po tris savaites trukusių oro išpuolių ir kiek trumpiau – sausumos pajėgų kovų. Izraelis pareiškė pasiekęs savo karo tikslus ir paskelbė vienpuses paliaubas, praneša BBC.

Netrukus paliaubas paskelbė ir palestiniečių kovotojų grupė „Hamas“, kurios lyderis paskelbė apie „didžią pergalę“ prieš Izraelį.

Pranešama, kad per karo operaciją Gazos ruože sunaikinta apie 4 tūkst. namų. Dar per 20 tūkst. pastatų buvo stipriai apgriauti.

Anot BBC korespondento, paliaubos Gazoje – vis dar trapios. Izraeliui paskelbus paliaubas, palestiniečiai į jo teritoriją iššovė apie 20 raketų, į kurias Jeruzalė atsakė oro išpuoliu.

Apsuptas Europos valstybių lyderių, tarp kurių buvo nemažai įsitikinusių, kad Izraelio taktika kovoje su „Hamas“ yra netoleruotina, sekmadienio vakarą E.Olmertas tikino, kad jo šalis nesuinteresuota pasilikimu Gazos ruože.

„Nenorime kontroliuoti Gazos, nenorime pasilikti šioje teritorijoje ir ketiname pasitraukti iš Gazos kaip įmanoma greičiau“, – sakė jis.

Nenorime kontroliuoti Gazos, nenorime pasilikti šioje teritorijoje ir ketiname pasitraukti iš Gazos kaip įmanoma greičiau“, – sakė E.Olmertas.

Europos valstybių atstovai vyko į Izraelį, kur išreiškė paramą paliaubų paskelbimui. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Brownas savo ruožtu sakė, kad Gazos ruožo sienos atidarymas yra kritinis „siekiant atnaujinti kalbas, kurios yra būtinos taikai pasiekti“.

Girdamasis pergale, „Hamas“ lyderis Isamilas Haniya sakė, kad Izraeliui „nepavyko pasiekti savo tikslų“. Savo kalboje, transliuotoje per „Hamas“ televizijos stotį, I.Haniya tikino: „Nepaisydami visų žaizdų, mūsų žmonės nepasidavė ir parodė legendinę ištvermę.“ „Hamas“ atstovas taip pat pažymėjo, kad ši kovotojų organizacija paliaubų laikysis savaitę – tiek laiko ji davė Izraelio kariams pasitraukti iš Gazos ruožo.

„Mūsų reikalavimas – kad priešo pajėgos pasitrauktimas iš Gazos ruožo per savaitę, taip pat visų patekimo į šią teritoriją punktų atidarymas humanitarinei pagalbai, maistui ir kitiems Gazos žmonėms reikalingiems dalykams“, – kalbėjo „Hamas“ atstovas Sirijoje Moussa Abou Marzouk.

BBC korespondentas Paulas Woodas su pirmąja grupe žurnalistų įžengė į Gazos ruožo teritoriją per Erez punktą. Pasak jo, Beit Lahiyos mieste pamatė pirmąsias tikras karo pasekmes: apverstus automobilius, gatvėse bėgančias srutas, sugriautą mečetę. „Hamas“ neleido BBC filmuoti vienos vietos, kur vis dar guli nepalaidoti žmonių kūnai.

Nors daug žmonių tikisi, kad paskelbtos paliaubos tęsis, niekas nenustebs, jei kovos tęsis.

Remiantis palestiniečių šaltiniais, nuo gruodžio 27 d. prasidėjusios Izraelio karo operacijos Gazos ruože žuvo mažiausiai 1300 palestiniečių ir 13 izraeliečių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min