Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2015 09 16 /14:48

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu aplankys Vladimirą Putiną – žada rimtą pokalbį

Izraelio premjero Benjamino Netanyahu atstovai pranešė, kad kitą savaitę šalies lyderis aplankys Vladimirą Putiną ir aptars geopolitines aktualijas, rašo „The Times of Israel“.
Benjaminas Netanyahu.
Benjaminas Netanyahu. / „Scanpix“/AP nuotr.

Viena iš Izraelio premjerą dominančių temų – Rusijos karo instruktorių veikla Sirijoje bei rusiškų ginklų gabenimas. Baiminamasi, kad šie ginklai gali patekti į teroristinių grupių rankas.

„Premjeras supažindins poną Putiną su Izraeliui gresiančiais pavojais, kuriuos kelia modernios ginkluotės tiekimas Sirijai. Ši ginkluotė gali atsiduri tokių teroristinių grupuočių kaip „Hezbollah“ rankose“, – teigiama pranešime.

Šis vizitas taps antruoju svarbiu užsienio politikos žingsniu po B.Netanyahu perrinkimo. Praėjusią savaitę jis susitiko su taip pat šiemet naujai kadencijai perrinktu Jungtinės Karalystės vadovu Davidu Cameronu.

Izraelis yra Basharo al Assado režimo priešininkas, bet kol kas Tel Avivas siekė nesikišti į konfliktą Sirijoje.

Žydų valstybė taip pat nuogąstauja, jog Iranas gali sustiprinti paramą „Hezbollah“ ir kitoms sukarintoms grupuotėms, nes liepą Teheranui ir pasaulio galioms pasiekus susitarimą dėl branduolinės programos, turėtų būti palaipsniui pradėta atsisakyti tarptautinių sankcijų šiitiškai respublikai.

Libane veikiantis galingas šiitų judėjimas „Hezbollah“, su kuriuo Izraelis kariavo niokojantį 2006 metų karą, yra ištikimas B.al Assado sąjungininkas ir siuntė savo karius padėti jo pajėgoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius