2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Izraelio premjeras nori malonės už netyčinį nužudymą nuteistam kariui

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sakė, kad remia malonę trečiadienį už netyčinį nužudymą nuteistam izraeliečių kariui, kuris nušovė ant žemės gulėjusį sužeistą užpuoliką palestinietį.
Izraelio karys
Izraelio karys / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Eloras Azaria kariškių teisme buvo teisiamas nuo gegužės. Dešiniojo sparno politikai jį gina, nors armijos aukščiausio rango vadai griežtai pasmerkė kario veiksmus.|

„Tai buvo sunki ir skausminga diena mums visiems – visų pirma Elorui ir jo šeimai, – feisbuke parašė B.Netanyahu. – Remiu malonės suteikimą Elorui Azariai.“

Teisėja pulkininkė Maya Heller sakė, kad nebuvo priežasties E.Azariai pradėti šaudyti, nes palestinietis tuo metu nekėlė pavojaus.

„Jo motyvas šauti buvo – įsitikinimas, kad šis teroristas nusipelno mirti“, – sakė teisėja.

Minimas kovo 24 dienos incidentas okupuotame Vakarų Kranto mieste Hebrone buvo nufilmuotas. Medžiaga išplito internete ir išprovokavo intensyvius politinius debatus. B.Netanyahu sulaukė prieštaringų vertinimų paskambinęs E.Azarios tėvui pareikšti užuojautos.

Izraelio prezidento Reuveno Rivlino biuras po trečiadienį paskelbto teismo sprendimo išplatino pareiškimą, kuriame nurodoma, kad bet kokios kalbos apie malonę yra pirmalaikės.

Jame sakoma, kad prašymą gali pateikti tik pats E.Azaria, jo advokatas arba artimi giminaičiai ir tik pasibaigus teismų procesui.

Bausmė 20 metų seržantui E.Azariai turėtų būti paskirta vėliau. Jam gresia kalėjimas iki 20 metų, bet jis dar galės teikti apeliaciją.

Jei malonės prašymas bus pateiktas, prezidentas jį svarstys įprasta tvarka ir gavus atitinkamų pareigūnų rekomendacijas, nurodoma prezidento pareiškime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min