Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 27, 07:59

Izraelio premjeras padėkojo savo kabinetui, artėjant tikėtinai vyriausybės darbo pabaigai

Izraelio ministras pirmininkas Naftali Bennettas sekmadienį vadovavo tikriausiai paskutiniajam savo kabineto posėdžiui ir pagyrė vyriausybę kaip „trumpai gyvavusią, bet daug pasiekusią“, artėjant vėliau šią savaitę veikiausiai įvyksiančiam parlamento paleidimui.
Naftali Bennettas
Naftali Bennettas / „Sipa Press“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Izraelis

N.Bennettas, pernai birželį stojęs prie ideologiškai mišraus aštuonių partijų aljanso vairo, praeitą savaitę pripažino, kad jo koalicija nebegali toliau dirbti. Šis netikėtas pareiškimas tikriausiai ves Izraelį į penktus rinkimus per mažiau kaip ketverius metus.

„Deja, greitai Izraelio Valstybės eis į rinkimus“, – premjeras sakė savo ministrams.

Knesetas dėl savo paleidimo gali balsuoti jau pirmadienį.

„Tai buvo puiki vyriausybė, priklausoma nuo sudėtingos koalicijos. Čia yra grupė žmonių, žinojusių, kaip atidėti į šalį ideologinius nesutarimus, pakilti aukščiau ir veikti Izraelio Valstybės labui“, – tęsė N.Bennettas, kalbėdamas apie aljansą, kurį sudaro dešiniosios, centristinės ir arabų islamistų partijos.

„Esama vyriausybių, kurios gyvuoja ilgai, bet mažai tenuveikia. Mūsiškė vyriausybė gyvavo trumpai, bet daug pasiekė“, – pabrėžė religingas nacionalistinių pažiūrų premjeras.

Kaip praneša Izraelio žiniasklaida, buvęs premjeras Benjaminas Netanyahu, šiuo metu vadovaujantis opozicijai, surengė derybas dėl naujos vyriausybės sudarymo dabartinės sudėties parlamente, kad būtų išvengta rinkimų.

Tačiau, kaip pranešama, per šias derybas didesnės pažangos nebuvo pasiekta, todėl tikėtina, kad 120 vietų Knesete aiškia dauguma bus nubalsuota už parlamento paleidimą.

Jeigu parlamentas bus paleistas, laikinajai Izraelio vyriausybei vadovaus užsienio reikalų ministras Yairas Lapidas, kaip numatyta valdžios pasidalijimo sutartyje, sudarytoje su N.Bennettu po pernai įvykusių rinkimų, neatnešusių aiškaus nugalėtojo.

N.Bennetto koaliciją nuo pat darbo pradžios temdė ideologiniai nesutarimai.

Pasak premjero, taurę perpildžiusiu paskutiniu lašu tapo nesugebėjimas atnaujinti priemonės, užtikrinančios, kad žydų naujakuriams okupuotame Vakarų Krante turi būti taikomi Izraelio įstatymai.

N.Bennettas, anksčiau vadovavęs naujakurių lobistų grupei, sakė, kad šios priemonės galiojimo pabaiga birželio 30-ąją sukels pavojų saugumui ir „konstitucinį chaosą“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min