Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Izraelis artėja prie savo tikslų Gazos Ruože (atnaujinta 13.00 val.)

Izraelio karo lėktuvai sekmadienio naktį visame Gazos Ruože bombardavo maždaug 60 taikinių, o palestiniečių kovotojai į žydų valstybę paleido tris raketas, pranešė armija.
Izraelio pajėgos juda tolyn į Gazos miestą.
Izraelio pajėgos juda tolyn į Gazos miestą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tarp atakuotų taikinių yra kontrabandos tuneliai Gazos Ruožo pietuose ir „mečetė, naudota ginklams kaupti ir kaip mokymo bazė“, sakė Izraelio armijos atstovė.

Visą naktį keliose vietose vyko sausumos pajėgų susišaudymai su palestiniečių kovotojais, sakė ji, bet detalių nepateikė.

Palestiniečių medikai pranešė, kad žuvo mažiausiai keturi žmonės, o dar dešimtys buvo sužeisti.

Gazos Ruožo kovotojai paleido tris raketas į žydų valstybę, kur jos nukrito nieko nesužeisdamos; dvi jų nukrito netoli dykumoje esančio Beerševos miesto už 40 km nuo Gazos Ruožo sienos.

Pranešama, kad Izraelio pajėgoms judant tolyn į Gazos miestą, iš vieno jo rajono sekmadienį ryte pasitraukė dešimtys palestiniečių.

Izrealis nesiruošia nutraukti puolimų

Izraelis aiškinasi galimus diplomatinius kanalus ugniai nutraukti, o jo kariškiai tęsia puolimą Gazos Ruože.

Sekmadienį premjeras Ehudas Olmertas sakė, kad Izraelis artėja prie tikslų, kuriuos nusistatė karui Gazos Ruože, bet kol kas tęs savo puolimą „Hamas“ atžvilgiu.

„Laikas savo pasiekimus paversti tikslais, kuriuos nusistatėme“, – sakė E.Olmertas prasidedant vyriausybės posėdžiui Jeruzalėje.

„Izraelis artėja prie šių tikslų, bet reikia daugiau kantrybės ir ryžto, kad pasiektume tuos tikslus tokiu būdu, kuris pakeistų saugumo realybę (Izraelio) pietuose ir mūsų piliečiai galėtų saugiai ir stabiliai gyventi ilgą laiko periodą“, – sakė jis.

„Privalome neleisti, kad tai, kas buvo pasiekta precedento neturinčiomis nacionalinėmis pastangomis, išslystų mums iš rankų“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius