Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 9d. 15:37

Izraelis ir „Hamas“: paliaubų nebus

Izraelis atnaujino puolimus.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Izraelis atnaujino puolimus.
Izraelis tęs karo operaciją Gazos ruože, nepaisydamas Jungtinių Tautų (JT) raginimų nedelsiant baigti jau beveik dvi savaites trunkantį šalies karo konfliktą su Gazos ruožą valdančia palestiniečių kovotojų organizacija „Hamas“. Pastaroji taip pat pareiškė su paliaubomis nesutinkanti, praneša BBC.

Izraelio ministras pirmininkas Ehudas Olmertas pareiškė, kad tebesitęsiantys palestiniečių išpuoliai, kai Izraelio teritorija apšaudoma raketomis, rodo, jog JT siūloma rezoliucija „neveiktų“.

JT Saugumo Tarybos rezoliucija reikalauja nedelsiant paskelbti paliaubas, suteikti galimybę pagalbos darbuotojams patekti į Gazos ruožą ir baigti ginklų kontrabandą.

Izraelis tęsė palestiniečių teritorijos bombardavimą penktadienio rytą, iš viso įvykdydamas apie 50 oro išpuolių. Kita vertus, jis laikosi pažado – per dieną tris valandas sustabdo savo karo veiksmus, kad įleistų į Gazos ruožą pagalbą. 75 sunkvežimiai, pakrauti maistu ir reikalingais vaistais bei medicinine įranga, buvo įleisti į Gazą.

„Hamas“ atstovas Gazos ruože Aymanas Taha BBC sakė: „Nors esame pagrindiniai veikėjai Gazos ruože, su mumis dėl Jungtinių Tautų rezoliucijos niekas nesitarė ir neatsižvelgė į mūsų viziją bei mūsų žmonių interesus."

Nuo konflikto, prasidėjusio gruodžio 27 d., pradžios jau žuvo per 770 palestiniečių ir 14 izraeliečių.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min