Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota: 2009 sausio 2d. 11:34

Izraelis įsitempęs laukia palestiniečių atsako (nuotraukos, video)

Moteris stovi prie sugriuvusių po antpuolių namų Gazos ruože.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Po oro antskrydžio prie policijos būstinės liko tysoti dešimtys užmuštųjų.
Izraelis stiprinia saugumą prieš palestiniečių kovotojų „Hamas“ sušauktas demonstracijas, kuriose bus protestuojama prieš Jeruzalės jau septintą dieną nesiliaujantį Gazos ruožo bombardavimą. „Hamas“ lyderiai paragino palestiniečius laukti „keršto dienos“, rašo BBC.

Ankstų penktadienio rytą Izraelis toliau bombardavo Gazoje esančius taikinius, tarp kurių – mečetė – po to, kai ketvirtadienį per oro ataką buvo nukautas vienas iš aukščiausio rango „Hamas“ lyderių. Jeruzalė taip pat pranešė, kad palestiniečių kovotojai į Izraelio teritoriją paleido daugiau raketų.

Abi kariaujančios pusės ignoruoja tarptautinės bendruomenės raginimus susitarti dėl paliaubų. Izraelio teigimu, šalies karinė oro kampanija, išprovokuota nesiliaujančių palestiniečių raketų ataką, vyksta pagal planą.

Per oro išpuolius Izraelis naikina vietas, susijusias su „Hamas“, kontroliuojančia Gazos ruože. Tarp šių vietų – valdžios pastatai, saugumo kompleksai, prie Gazos ruožo-Egipto sienos iškasti tuneliai.

Nuo praėjusį šeštadienį prasidėjusios karinės operacijos nuo palestiniečių į Izraelį paleistų raketų žuvo keturi izraeliečiai. Pasak šaltinių Gazos ruože, čia jau žuvo virš 400 žmonių. Pasak Jungtinių Tautų, mažiausiai 100 iš žuvusiųjų yra civiliai.

Abi kariaujančios pusės ignoruoja tarptautinės bendruomenės raginimus susitarti dėl paliaubų. Šalies karinė oro kampanija vyksta pagal planą.

Norėdamas atsakyti į Izraelio veiksmus, „Hamas“ kviečia savo tautiečius protestuoti. Norėdama sušvelninti galimas protestų pasekmes, Izraelio valdžia visoje Rytų Jeruzalėje dislokavo policininkus, taip pat labai stipriai suvaržė palestiniečių judėjimą Vakarų Krante.

Izraelis pranešė pasiruošęs galimai sausumos operacijai – prie Gazos ruožo-Izraelio sienos dislokuota daug šalies pajėgų ir tankų.

Savo ruožtu daug palestiniečių šeimų išsikraustė iš pasienio zonos. Taip pat penktadienį Izraelio kariuomenė pradėjo leisti Gazos ruože gyvenantiems užsieniečiams palikti šią teritoriją.

Izraelis neleidžia į Gazos ruožą patekti užsienio žurnalistams ir paskelbė ją „uždara karine zona“.

Ketvirtadienį pagrindinė Jungtinių Tautų organizacija, dirbanti Gazos ruože – UNWRA – atnaujino maisto tiekimą palestiniečiams, tačiau taip pat įspėjo dėl baisios humanitarinės situacijos šioje teritorijoje.

„Hamas“ pareiškė, kad norint, jog būtų svarstoma paliaubų galimybė, Izraelis privalo baigti Gazos ruožo bombardavimą ir panaikinti blokadą.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min