Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 15d. 05:44

Izraelis nebeįsileis Švedijos užsienio reikalų ministrės Margot Wallström

Margot Wallström
„Scanpix“/TT NYHETSBYRÅN nuotr. / Margot Wallström

Jeruzalė užvėrė duris kritika Izraelio elgesiui su palestiniečiais pagarsėjusiai Švedijos užsienio reikalų ministrei Margot Wallström. Paskutiniu lašu žydų kantrybės taurėje tapo ministrės komentarai, kuriuose ji gynė palestiniečių, peiliais atakuojančių Izraelio gyventojus, teises, rašo politico.eu.

Palestiniečių atakos prasidėjo dar praėjusių metų rudenį, kai Izraelio valdžia laikinai sustabdė galimybę jiems patekti į maldos vietą Jeruzalėje. Dauguma palestiniečių, peiliais puolančių Izraelio pareigūnus, būna nušaunami tiesiog vietoje.

Antradienį Švedijos parlamento debatuose M.Wallström pareikalavo ištirti kiekvieną tokį atvejį, teigdama, kad palestiniečių teisės yra pažeidžiamos, prieš juos naudojamos per griežtos priemonės. Šis pasisakymas sukėlė Izraelio užsienio reikalų ministerijos pasipiktinimą ir atsakomąjį žingsnį.

„Izraelis užveria savo sienas bet kokiems užsienio vizitams iš Švedijos“, – teigė Izraelio užsienio reikalų viceministras Tzipi Hotovely. „Aiškiausiu būdu Izraelio valstybė siunčia griežtą žinią Švedijai, kad remdama terorizmą Izraelyje ši valstybė pateisina ir „Islamo valstybės“ atakas Paryžiuje ar Briuselyje“, – sakoma pranešime.

Tiesa, pasak Izraelio pareigūnų, šis draudimas taikomas ne visiems Švedijos atstovams, o tik užsienio reikalų ministrei, pagarsėjusiai palestiniečių teisių gynimu.

Tai jau ne pirmas tarptautinis skandalas, kurį sukelia Švedijos kairiųjų vyriausybės atstovė M.Wallström. Praėjusių metų kovo mėnesį ji užsitraukė Saudo Arabijos nemalonę, viešai supeikusi žmogaus teisių padėtį šioje valstybėje.

Pačios ministrės atstovas teigė, kad ministerija toliau bendraus su Izraeliu „normaliais diplomatiniais kanalais“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min