Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota: 2009 sausio 6d. 07:11

Izraelis plečia Gazos ruožo puolimą, per išpuolį mokykloje žuvo mažiausiai 30 žmonių (video, atnaujinta 19.54 val.)

Vyras neša sužeistą mergaitę Gazos ruože.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Izraelio kariai
Patikslintais duomenimis, mažiausiai 30 žmonių žuvo, 55 sužaloti per izraeliečių antpuolį trijose Gazos ruože esančiose Jungtinių Tautų prižiūrimose mokyklose, pranešė vietos medikai.

Kaip praneša CNN, daugiausia tarp jų vaikai. Pasak vietos pareigūnų, gyvenimas Gazos ruože tapo nebepakeliamas.

Mokyklose glaudėsi žmonės, kurie buvo pasitraukę iš Izraelio ir „Hamas“ kovų zonos.

Izraelis kaltina „Hamas“ panaudojant mokyklas, mečetes, gyvenamuosius namus kaip priedangą.

Palestiniečių medikų teigimu, per 11 konflikto dienų jau žuvo daugiau nei 600, dar 2900  žmonių sužeista.

Reportažą iš įvykio vietos galite rasti čia.

Plečia atakų mastą

Izraelio pajėgos išplėtė savo atakų Gazos ruože mastą, įtraukdamos šios teritorijos pietuose esantį Khan Younis.

Nauji išpuoliai seka sudėtingą kovų iš pirmadienio į antradienį naktį, vykusių netoli šiaurėje esančio Gazos miesto.

Ankstų antradienio rytą žuvo mažiausiai 18 palestiniečių. Per kovas naktį žuvo ir trys Izraelio kariai. Pasak palestiniečių gydytojų, nuo šeštadienį prasidėjusios Izraelio sausumos pajėgų operacijos žuvo mažiausiai 110 žmonių. Izraelis teigia nukovęs 130 „Hamas“ kovotojų.

Atmesdamas tarptautinės bendruomenės raginimus paskelbti paliaubas, Izraelio gynybos ministras Ehudas Barakas teigė, kad operacija tęsis tol, kol bus pasiekti kariniai šalies tikslai.

Užsienio valstybių diplomatų pastangos išspręsti krizę iki šiol neturėjo faktiškai jokių rezultatįtakos.

Smurtas Gazos ruože nemažėja

Trečiąją Izraelio sausumos pajėgų įžengimo į Gazos ruožo naktį palestiniečių kovotojai susirėmė su Izraelio pajėgomis netoli Gazos miesto.

Palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ ir „Islamo džihadas“ pranešė į kovą su Izraelio kariais pasitelkusios šaunamuosius ginklus ir raketas, rašo BBC. Per susirėmimus Gazos miesto šiaurėje žuvo trys Izraelio kariai.

Manoma, kad per 10 karo veiksmų Gazos ruože dienų žuvo apie 500 palestiniečių ir dar apie 2500 jų buvo sužeisti. Pagalbos organizacijos Gazoje praneša apie pasibaisėtinas per Izraelio bombardavimus sužeistų palestiniečių gydymo sąlygas.

Manoma, kad per 10 karo veiksmų Gazos ruože dienų žuvo apie 500 palestiniečių ir dar apie 2500 jų buvo sužeisti.

Vienintelis sviedinys

Izraelio kariuomenės atstovas pranešė, kad trys kariai iš Golani brigados atsitiktinai žuvo nuo vienintelio tanko sviedinio. Trys kariai buvo sunkiai sužeisti, o dar 20 patyrė lengvų sužalojimų. Pasak kariuomenės atstovo, sviedinys pataikė į pastatą, kuriame buvo Izraelio karių.

Pranešta, kad pirmadienio naktį Izraelio pajėgos kovojo su palestiniečių kovotojais Gazos miesto rajono Shujaija pakraščiuose. Vietos gyventojai pranešė girdėję garsius sprogimus, matę artilerijos ugnį.

Izraelio dienraštis „Haaretz“, cituodamas šalies kariuomenės šaltinius, praneša, kad „Hamas“ kovotojai į Izraelio karius šaudė iš mortyros. Taip pat teigiama, kad norėdama priversti palestiniečių kovotojus atsitraukti Izraelio kariuomenė naudojosi artilerija ir ginkluotais malūnsparniais.

Izraelio tankai taip pat judėjo Bureij pabėgėlių stovyklos, esančios centrinėje Gazoje, link. Pirmadienį kovos vyko ir Beit Hanoun bei Jabalijos pabėgėlių stovyklose. Informacija, kas vyksta Gazoje, ribota, nes Izraelis uždraudė užsienio korespondentams įžengti į Gazos ruožą.

„Rimtas alkis“

Gyvenimo sąlygos Gazoje smarkiai prastėja. Degalų, maisto, vandens ir kviečių atsargos yra beviltiškai mažos.

Norvegijos gydytojas Madsas Gilbertas, vienas iš dviejų užsienio gydytojų, dirbančių didžiausioje Gazos ligoninėje, teigia, kad operacinės pilnos žmonių,  mirštančių dėl būtinų medicinos priemonių trūkumo.

Izraelis tikina nesikėsinąs į civilius, tačiau norvegas gydytojas tvirtina tarp šimtų sužeistųjų matęs tik du kovotojus.

Jungtinės Tautos savo ruožtu praneša, kad milijonas Gazos ruožo gyventojų palikti be elektros ir kad didžioji dalis jų susidurs su „rimta bado“ problema artimiausiomis dienomis.

Organizacijos „Saugokim vaikus“ darbuotojas Dominicas Nuttas BBC teigė, kad Gazos ruože triūsiantys organizacijos darbuotojai praneša apie labai greitai prastėjančias sąlygas. „Didžiąją dalį dienos jie neturi vandens, nėra elektros, jie šąla, žmonės priversti palikti namų langus atvirus, taip norėdami juos apsaugoti nuo sudužimo sprogstant bomboms“, – sakė D.Nuttas.

Pranešama, kad tūkstančiai Gazos ruožo gyventojų paliko savo namus, nepaisydami pavojų, kurie kyla keliaujant šioje teritorijoje. Izraelis teigia leidęs 80-iai sunkvežimių, prikrautų maisto ir vaistų, kirsti Izraelio ir Gazos ruožą ties Egiptu.

Taikos raginimai

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy antradienį su Europos Sąjungos delegacija vyks į Sirijos sostinę Damaską, kur bandys įtikinti padaryti įtaką „Hamas“ lyderiams, kad šie priimtų paliaubų planą.

Prancūzijos lyderis pirmadienį bendravo su Izraelio ir Palestinos autonomijos lyderiais. Apkaltinęs „Hamas“ elgiantis „neatsakingai ir neatleistinai“ šaudant raketas į Izraelį, N.Sarkozy kreipėsi į Izraelį, prašydamas sustabdyti smurtą ir įleistį į Gazos ruožą humanitarinę pagalbą.

Palestinos prezidentas Mahmoudas Abbas antradienį dalyvaus Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos susitikime. Su juo vyks Saudo Arabijos, Egipto, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministrai. Šio susitikimo tikslas – paraginti Saugumo Tarybą elgtis ryžtingai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min