Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Izraelis sukritikavo JT ataskaitą, kurioje įspėjama apie badą Gazos Ruože

Izraelis penktadienį sukritikavo Jungtinių Tautų remiamą ataskaitą, kurioje įspėjama apie Gazos Ruože gresiantį badą, teigdamas, kad joje yra netikslumų ir abejotinų šaltinių.
- / AFP
- / AFP

Praėjusią savaitę paskelbta aprūpinimo maistu ataskaita, kurioje teigiama, kad pusei Gazos Ruožo gyventojų katastrofiškai trūksta maisto, todėl, nesiėmus skubių priemonių, teritorijos šiaurėje bet kada gali kilti badas, sukėlė tarptautinį susirūpinimą.

Integruotos aprūpinimo maistu etapų klasifikacijos (IPC) ataskaitoje apskaičiuota, kad 1,1 mln. žmonių, t. y., pusė gyventojų, gyvena katastrofiškomis sąlygomis.

JT humanitarinės pagalbos vadovas Martinas Griffithsas (Martinas Grifitsas) paragino Izraelį leisti nevaržomai teikti pagalbą į apgultą palestiniečių teritoriją, sakydamas, kad „nėra laiko gaišti“.

Izraelio gynybos ministerijos institucija COGAT, atsakinga už palestiniečių civilinius reikalus, pareiškė, kad Izraelis pripažįsta karo poveikį civiliams gyventojams Gazos Ruože.

Tačiau ji pridūrė, kad Izraelis nevykdo maisto paskirstymo Gazos Ruože, ir apkaltino JT agentūras, kad jos nesugeba tvarkyti kasdien gaunamos pagalbos kiekio.

„Kiekvieną akimirką šimtai sunkvežimių, kuriuos patikrina Izraelio pareigūnai, yra sulaikomi Kerem Šalomo sienos perėjimo punkte Gazos Ruože“, – sakoma COGAT atsakyme.

Izraelis palaiko įtemptus santykius su kai kuriomis JT agentūromis, ypač su JT agentūra palestiniečiams remti (UNRWA), kuri praėjusią savaitę pranešė, kad Izraelis uždraudė jai pristatyti pagalbą šiaurinėje Gazos Ruožo dalyje.

COGAT taip pat suabejojo eilute ataskaitoje, kurioje teigiama, kad iki apgulties pradžios į Gazos Ruožą kasdien įvažiuodavo apie 500 sunkvežimių, iš jų – 150 sunkvežimių su maisto produktais, o prasidėjus karui per dieną įvažiuoja tik 60 maisto produktus gabenančių sunkvežimių.

„Prieš karą maistą kasdien vežė vidutiniškai tik 70 sunkvežimių“, – atsakė COGAT, nenurodydama šaltinio.

Izraelis teigė, kad neriboja humanitarinės pagalbos, kuri gali patekti į Gazos Ruožą, kiekio.

Izraelis taip pat kritikavo IPC vertinimą, kuriame remiamasi „Hamas“ valdomos Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis apie aukas, ir teigė, kad kovotojai turi „strateginį interesą“ teikti klaidinančią informaciją.

Žiniasklaida, humanitarinės grupės ir Jungtinės Tautos plačiai cituoja Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos pateiktus duomenis apie žuvusiuosius, o kai kurie ekspertai teigia, kad jie galbūt yra ne perdėti, o per maži.

Karas prasidėjo po beprecedenčio „Hamas“ spalio 7-osios išpuolio Izraelyje, oficialiais duomenimis, pareikalavusio apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių, gyvybių.

„Hamas“ taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių, Izraelio žiniomis, Gazos Ruože dar yra apie 130, įskaitant 31 žuvusį įkaitą.

Pažadėjęs sunaikinti „Hamas“, Izraelis pradėjo didžiulį karinį puolimą, per kurį Gazos Ruože žuvo mažiausiai 32 623 žmonės, daugiausia moterys ir vaikai, skelbia „Hamas“ valdomos teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius