Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 18d. 12:18

Izraelis nesiderės su šimtais bado streiką paskelbusių kalinamų palestiniečių

Palestina
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Izraelis nesiderės su šimtais bado streiką paskelbusių kalinamų palestiniečių

Izraelio viešojo saugumo ministras Giladas Erdanas antradienį pareiškė nesiderėsiąs su šimtais jau antrą dieną bado streiką tęsiančių kalinamų palestiniečių, vadovaujamų populiaraus sukilimo lyderio Marwano Barghouthi.

Daugiau kaip tūkstantis palestiniečių, kalinčių Izraelio kalėjimuose, pirmadienį paskelbė bado streiką ir išplatino reikalavimų sąrašą. Be kita ko, kaliniai reikalauja geresnių medicinos paslaugų ir leidimo naudotis telefonais.

Palestinos Autonomijos kalinių reikalų vadovas Issa Qaraqe pirmadienį pareiškė, kad bado streiką paskelbė apie 1,3 tūkst. kalinių, ir kad šis skaičius gali dar padidėti.

Palestinos kalinių klubas savo ruožtu nurodė, kad streikuoja 1,5 tūkst. įkalintųjų.

Tuo tarpu Izraelio Kalėjimų tarnyba informavo, kad bado streiką paskelbė apie 1,1 tūkst. kalinių, o antradienį tebebadauja maždaug tiek pat asmenų.

G.Erdanas tvirtino, kad Izraelio pareigūnai nesiderės su kaliniais, ir sakė, kad M.Barghouti buvo perkeltas į kitą kalėjimą ir laikomas vienutėje.

„Jie yra teroristai ir įkalinti žudikai, gaunantys tai, ko nusipelnė, ir neturime jokios priežasties su jais derėtis“, – sakė G.Erdanas kariuomenės radijui.

G.Erdanas: „Jie yra teroristai ir įkalinti žudikai, gaunantys tai, ko nusipelnė, ir neturime jokios priežasties su jais derėtis.“

Pasak jo, M.Barghouti buvo perkeltas į vienutę, nes kurstydamas paskelbti bado streiką jis pažeidė kalėjimo taisykles.

Šiuo metu Izraelis yra sulaikęs apie 6,5 tūkst. palestiniečių, įvykdžiusių įvairių nusikaltimų.

Tarp jų yra 62 moterys ir 300 nepilnamečių.

Dar apie 500 asmenų taikomas vadinamasis administracinis kalinimas, leidžiantis laikyti asmenis už grotų nepateikus jokių kaltinimų.

Įkalinti palestiniečiai jau ne kartą yra skelbę bado streikus, tačiau tokio didelio masto protestai vyksta itin retai.

Dėl M.Barghouti raginimo streikuoti šis protestas tampa dar svaresnis. 57 metų antrojo palestiniečių sukilimo lyderiui yra skirtos penkios laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės.

Jis buvo nuteistas dėl išpuolių, per kuriuos žuvo penki žmonės.

Tačiau M.Barghouti yra populiarus tarp palestiniečių, o apklausos rodo, kad jis galėtų laimėti ir Palestinos prezidento rinkimus.

„Dešimtmečiai patirties įrodė, kad nežmoniška Izraelio kolonijinė ir karinės okupacijos sistema siekia palaužti kalinių ir tautos, kuriai jie priklauso, dvasią, sukeliant kančią jų kūnams, atskiriant juos nuo jų šeimų ir bendruomenių, naudojant žeminančias priemones ir siekiant jų nuolankumo“, – rašė M.Barghouti laikraščio „The New York Times“ nuomonių skiltyje.

„Nors su mumis šitaip elgiamasi, mes nepasiduosime“, – pabrėžė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min