Dabar populiaru
Publikuota 2017 08 14, 17:21

Izraelyje atliekant tyrimą dėl pinigų plovimo suimtas deimantų kasybos magnatas

Izraelyje vykdant tarptautinį tyrimą dėl pinigų plovimo policija pirmadienį sulaikė deimantų kasybos magnatą Beny Steinmetzą ir dar keturis asmenis, pranešė pareigūnai ir saugumo šaltinis.
Izraelio deimantų kasybos magnatą Beny Steinmetzas
Izraelio deimantų kasybos magnatą Beny Steinmetzas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tarp sulaikytųjų yra ir Austrijos kanclerio Christiano Kerno patarėjas Talas Silbersteinas, skelbia Austrijos žiniasklaida, tačiau oficialiai ši informacija kol kas nepatvirtinta.

B.Steinmetzas sulaikomas jau antrą kartą nuo praėjusių metų pabaigos. Gruodį jam buvo skirtas namų areštas vykdant tyrimą dėl korupcijos, susijusį su sandoriais dėl deimantų kasybos Gvinėjoje.

Pernai Rumunijoje B.Steinmetzui buvo pareikšti kaltinimai dėl nusikalstamo susivienijimo organizavimo ir pinigų plovimo, dėl kurio valstybė neteko 145 mln. JAV dolerių.

Izraelio policija informavo, kad pirmadienio rytą penki įtariamieji buvo sulaikyti apklausai dėl įvairių įtarimų, įskaitant pinigų plovimą, sukčiavimą, klastojimą, trukdymą teisingumui ir kyšininkavimą.

Izraelio policija informavo, kad pirmadienio rytą penki įtariamieji buvo sulaikyti apklausai dėl įvairių įtarimų, įskaitant pinigų plovimą, sukčiavimą, klastojimą, trukdymą teisingumui ir kyšininkavimą.

Įtariamųjų namuose bei biuruose buvo atliktos kratos.

Policijos pranešime įtariamųjų pavardės ir jiems inkriminuojami nusikaltimai nenurodomi. Tačiau saugumo šaltinis, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga, patvirtino, kad vienas sulaikytųjų yra B.Steinmetzas.

Tuo tarpu Austrijos laikraštis „Oesterreich“ pranešė, kad tarp sulaikytųjų yra B.Silbersteinas. Kanclerio Ch.Kerno Socialdemokratų partija (SPÖ) išplatino pareiškimą, kuriame nurodė atsisakanti toliau bendradarbiauti su B.Silbersteinu po „kaltinimų, kurie šiandien buvo paviešinti Izraelyje“.

B.Silbersteinas taip pat dirbo buvusio Izraelio premjero Ehudo Olmerto patarėju.

Izraelio milijardierius B.Steinmetzas kontroliuoja kasybos kompaniją „BSG Resources“ ir, anot žurnalo „Forbes“, užima 17-ą vietą turtingiausių Izraelio žmonių sąraše. Jo turtas vertinamas 1,02 mlrd. JAV dolerių.

Gruodį jam buvo skirtas namų areštas iki sausio 2 dienos. Tuo metu „BSG Resources“ išplatino pareiškimą, kuriame B.Steinmetzui pareikštus įtarimus pavadino „neturinčiais jokio pagrindo“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min