2013-03-15 18:58

Izraelyje sudaryta naujoji Izraelio vyriausybė

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu penktadienį paskelbė pasirašęs sutartis su pagrindiniais koalicijos partneriais ir sudaręs vyriausybę, likus kiek daugiau kaip 24 valandoms iki paskutinio termino bei kelioms dienoms iki JAV prezidento Baracko Obamos vizito.
Benjaminas Netanyahu
Benjaminas Netanyahu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

B.Netanyahu „Likud“ partijos ir buvusio užsienio reikalų ministro Avigdoro Liebermano „Yisrael Beitenu“ partijos aljansas kelias savaites intensyviai derėjosi su centro partija „Yesh Atid“ ir dešiniųjų radikalų „Žydų namai“ partija – kad jos visos kartu užtikrintų 120 vietų parlamento daugumos remiamą vyriausybę.

„Ministras pirmininkas sveikina koalicijos susitarimus, pasirašytus tarp „Likud“ ir „Yisrael Beitenu“ (iš vienos pusės) ir „Yesh Atid“ bei Žydų namų“ partijų, – sakoma B.Netanyahu tarnybos pranešime, paskelbtame penktadienį po pietų, likus maždaug valandai iki Šabo, kuris truks iki šeštadienio vakaro, kai saulė nusileis ir sužibės žvaigždės.

„Šeštadienį vakare ministras pirmininkas informuos prezidentą Shimoną Peresą, kad jis užbaigė užduotį“ – suformavo vyriausybę, nurodoma pranešime.

Teisiškai paskutiniu terminu koalicinei vyriausybei sudaryti buvo nurodytas šeštadienio vakaras; nespėjus to padaryti beliktų tik pripažinti pralaimėjimą.

Tikimasi, kad naujasis ministrų kabinetas bus prisaikdintas parlamente pirmadienį, likus dviem paroms iki JAV prezidento B.Obamos atvykimo – pirmojo jo vizito Izraelyje nuo 2008 metų, pirmosios kadencijos JAV prezidento poste.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą