2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

J. Bidenas: Gazos Ruožas ir Vakarų Krantas turėtų būti vėl suvienyti

Gazos Ruožas ir Vakarų Krantas galiausiai turėtų būti vėl suvienyti, jiems turėtų vadovauti nauja Palestinos autonomija, šeštadienį paskelbtame straipsnyje rašė JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas).
Getty Images via AFP-Scanpix nuotr.
Getty Images via AFP-Scanpix nuotr.

„Mums siekiant taikos, Gazos [Ruožas] ir Vakarų Krantas turėtų būti vėl suvienyti ir valdomi vienos valdomosios struktūros, (...) atnaujintos Palestinos autonomijos, mums visiems dirbant dėl dviejų valstybių sprendinio“, – rašė jis. Jo straipsnį išspausdino laikraštis „The Washington Post“.

Pagrindinis Izraelio sąjungininkas Vašingtonas visiškai remia jo atsaką į palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ netikėtą spalio 7-osios ataką, kai žydų valstybėje buvo išžudyta 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, o dar 240 žmonių buvo paimti įkaitais.

Tačiau toliau augant Izraelio atsakomosios oro ir sausumos operacijos Gazos Ruože aukų skaičiui – šią palestiniečių teritoriją valdanti „Hamas“ skelbia, kad jau žuvo 12,3 tūkst. žmonių – JAV reiškia susirūpinimą dėl to, kaip vykdoma ši operacija, ir kelia klausimus dėl Gazos Ruožo ateities, kai „Hamas“ bus sutriuškinta.

„Dviejų valstybių sprendinys yra vienintelis būdas užtikrinti ilgalaikį ir izraeliečių, ir palestiniečių saugumą. Nors šiuo metu gali atrodyti, kad ta ateitis dar niekad nebuvo taip toli, dėl šios krizės ji kaip niekad būtina“, – sakė J. Bidenas.

JAV lyderis taip pat pagrasino sankcijomis naujakuriams, smurtaujantiems prieš palestiniečius Vakarų Krante, kai Gazos Ruože vyksta konfliktas.

„Izraelio lyderiams pabrėžiu, kad ekstremistinis smurtas prieš palestiniečius Vakarų Krante privalo liautis ir kad tie, kas smurtauja, turi būti patraukti atsakomybėn“, – rašė jis.

„Jungtinės Valstijos yra pasirengusios imtis savų žingsnių, įskaitant (...) draudimus išduoti vizas ekstremistams, puldinėjantiems civilius Vakarų Krante“, – sakė J. Bidenas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min