Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 01 06 /14:38

J.Bidenas: JAV negali leisti, kad politinis smurtas taptų priimtinu dalyku

JAV prezidentas Joe Bidenas savo kalboje, skirtoje paminėti pirmąsias Kapitolijaus šturmo metines, ketina pasakyti, kad Jungtinės Valstijos negali leisti, kad politinis smurtas taptų priimtinu dalyku.
Joe Bidenas
Joe Bidenas / „Zuma Press“/„Scanpix“ nuotr.

„Ar būsime šalis, kuri politinį smurtą priims kaip normą?“ – ketvirtadienio kalboje paklaus J.Bidenas, rodo žurnalistams pateiktos ištraukos.

„Ar būsime ta šalis, kurioje partiniams rinkimų pareigūnams leisime sugriauti teisėtai išreikštą žmonių valią?“ – tęs jis. – Negalime leisti sau būti tokia šalimi.“

2021 metų sausio 6 dieną tūkstančiai eksprezidento Donaldo Trumpo šalininkų patraukė į Kongresą, kad neleistų įstatymų leidėjams patvirtinti J.Bideno pergalės prezidento rinkimuose.

Vėliau ketvirtadienį J.Bidenas ir viceprezidentė Kamala Harris sakys kalbą Kapitolijuje – ten pat, kur prieš metus D.Trumpo šalininkai grūmėsi su policija, verždamiesi į JAV demokratijos širdį.

Kaip trečiadienį nurodė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Jen Psaki, J.Bidenas savo kalboje paminės ir savo pirmtaką D.Trumpą dėl jo „ypatingos atsakomybės“ už išprovokuotą „chaosą“ praeitų metų sausio 6-ąją.

„Jis sausio 6-ąją vertina kaip tragišką kulminaciją, ką visi tie ketveri metai vadovaujant prezidentui Trumpui padarė mūsų šaliai“, – sakė J.Psaki.

Ketvirtadienį sakydamas kalbą tiems įvykiams atminti J.Bidenas „tvirtai atmes buvusio prezidento skleidžiamą melą ir mėginimą suklaidinti Amerikos žmones“.

Riaušės pareikalavo penkių žmonių gyvybių, nukentėjo dešimtys policijos pareigūnų.

Praėjus metams po šių įvykių išlieka itin gilus susiskaldymas, o daugelis aukšto rango respublikonų minėjime nedalyvaus.

Senato mažumos lyderis Mitchas McConnellas vadovaus delegacijai, dalyvausiančiai vieno neseniai mirusio senatoriaus laidotuvėse Atlantos mieste Džordžijoje, už beveik 1 000 km nuo Vašingtono.

Pats D.Trumpas, ketinęs ketvirtadienį surengti spaudos konferenciją Floridoje ir atkreipti dėmesį į save, paskelbė pranešimą, kuriuo planuojamos ceremonijos tėra demokratų „susirinkimas... skirtas pakurstyti susiskaldymo, kuri JIE sukūrė, liepsnas“.

J.Bidenas smogs D.Trumpui

79 metų J.Bidenas į valdžią atėjo žadėdamas sugrąžinti į Vašingtoną seno sukirpimo padorumą ir ramybę. Vis dėlto šie lūkesčiai vargu ar išsipildė, o ketvirtadienį prezidentas nusiteikęs atsakyti pats pereidamas į puolimą.

Iki šiol J.Bidenas dažniausiai ignoruodavo D.Trumpą, nors respublikonas tęsia beprecedentę kampaniją diskredituoti 2020 metų rinkimus ir tebetvirtina juos laimėjęs.

Akivaizdu, kad prezidentas demokratas dabar ketina keisti taktiką.

„Galiu tikėtis, kad prezidentas Bidenas išdėstys to, kas įvyko Kapitolijuje, svarbą ir ypatingą prezidento Trumpo atsakomybę už chaosą ir kraujo praliejimą“, – sakė J.Psak.

Ketvirtadienį sakydamas kalbą tiems įvykiams atminti J.Bidenas „tvirtai atmes buvusio prezidento skleidžiamą melą ir mėginimą suklaidinti Amerikos žmones ir savo paties rėmėjus“.

Paklaustas, ar J.Bidenas savo kalboje konkrečiai paminės D.Trumpo vardą, J.Psaki atsakė: „Manau, žmonės žinos, apie ką jis kalba.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius