Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 25d. 22:43

J.Bidenas panaikino D.Trumpo įvestą draudimą translyčiams asmenims tarnauti JAV kariuomenėje

Joe Bidenas
„Scanpix“ nuotr. / Joe Bidenas

Prezidentas Joe Bidenas, kartu su gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu, pasirašė vykdomąjį įsakymą, kuriuo panaikintas D.Trumpo laikų draudimas daugumai translyčių amerikiečių stoti į kariuomenę, skelbia CNN.

„Tai atkuria poziciją, kurią palaikė ankstesni vadai ir sekretoriai. Tai suteikia galimybę visiems kvalifikuotiems amerikiečiams tarnauti vilkint savo šalies uniformą“, – sakė J.Bidenas Ovaliajame kabinete prieš pasirašydamas vykdomąjį raštą, skelbia CNN.

Demokratų vadovaujami Atstovų rūmai priekaištavo prezidento Donaldo Trumpo priimtam draudimui, o LGBTQ aktyvistai pasmerkė jį kaip diskriminacinį.

Prezidentas J.Bidenas mano, kad lytinė tapatybė neturėtų būti kliūtis karinei tarnybai ir kad Amerikos stiprybė slypi jos įvairovėje.

Ll.Austinas praėjusią savaitę surengtame Senato posėdyje išreiškė savo paramą panaikinti draudimą.

„Prezidentas J.Bidenas mano, kad lytinė tapatybė neturėtų būti kliūtis karinei tarnybai ir kad Amerikos stiprybė slypi jos įvairovėje“, – rašoma Baltųjų rūmų vykdomosios tvarkos informaciniame biuletenyje.

D.Trumpas pirmą kartą apie draudimą paskelbė tviteryje, 2017 m. liepą. Jis teigė, kad translyčiai žmonės kariuomenėje lemtų „milžiniškas medicinos išlaidas ir sutrikimus“.

Anot CNN, Ll.Austinas, penktadienį Senate kalbėdamas prieš Ginkluotųjų pajėgų komitetą, sakė tikintis, kad visiems, kurie yra tinkami kariuomenei, kvalifikuoti ir galintys išlaikyti standartus, turėtų būti leista tarnauti.

Sprendimas, kurį oficialiai paskelbė tuometinis Gynybos sekretorius Jamesas Mattisas, draudžia asmenims, kuriems diagnozuota lyties disforija, tarnauti JAV kariuomenėje, su menkomis išimtimis. Sprendime nurodoma, kad tarnauti gali tie, kuriems lyties disforija nediagnozuota, bet tik tuo atveju, jei jie tarnauja atsižvelgdami į tą lytį, kuri jiems buvo priskirta gimus.

D.Trumpo draudimas pakeitė buvusio prezidento Barracko Obamos vadovaujamo Gynybos departamento patvirtintą, bet tuo metu dar galutinai peržiūrimą sprendimą, kuriuo būtų leista translyčiams asmenims atvirai tarnauti JAV kariuomenėje.

JAV Aukščiausiasis teismas leido D.Trumpo draudimui įsigalioti 2019 m. sausį. Tų metų kovą Atstovų Rūmai priėmė rezoliuciją, kurioje išreiškė prieštaravimą D.Trumpo draudimui, apibūdindami jį kaip diskriminacinį ir sakydami, kad jis pagrįstas „ydingais moksliniais ir medicininiais teiginiais“.

Komentarai: 8

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min