Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 22, 11:00

J.Bidenas perdavė trumpą žinutę Kim Jong Unui, nepaisydamas būgštavimų dėl ginklų bandymų

Prieš išvykdamas iš Pietų Korėjos į Japoniją, JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį perdavė trumpą žinutę Šiaurės Korėjos lyderiui Kim Jong Unui, kurio branduolinių ginklų programa, būgštaujama, gali užtemdyti pirmąją Jungtinių Valstijų vadovo kelionę po Aziją.
Joe Bidenas
Joe Bidenas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Žurnalistams paklausus, ar norėtų ką nors pasakyti Šiaurės Korėjos lyderiui, J.Bidenas pareiškė: „Sveiki. Taškas.“ Jis pabrėžė, kad jo administracija yra atvira dialogui su Pchenjanu, net ir tuo metu, kai siekia suaktyvinti bendras karines pratybas su Pietų Korėja.

J.Bidenas sakė, kad jam esant regione „nekelia nerimo“ naujo ginklų bandymo rizika, apie kurią ne kartą įspėjo JAV pareigūnai, ir teigė: „Esame pasirengę bet kam, ką daro Šiaurės Korėja.“

Jis dvi dienas praleido su naujuoju Pietų Korėjos prezidentu Yoon Suk-yeolu, o šeštadienį jiedu pareiškė, kad, „atsižvelgiant į didėjančią grėsmę“ iš Pchenjano, jie svarsto galimybę išplėsti bendrų karinių pratybų „apimtį ir mastą“.

Šiais metais Šiaurės Korėja atliko virtinę sankcijas pažeidžiančių ginklų bandymų, įskaitant tarpžemyninės balistinės raketos paleidimą visu nuotoliu pirmą kartą nuo 2017 metų, o palydovinės nuotraukos rodo, kad Pchenjanas ruošiasi branduoliniam bandymui.

Bendrų JAV ir Pietų Korėjos pratybų mastas buvo sumažintas dėl COVID-19 ir tam, kad J.Bideno ir Yoon Suk-yeolo pirmtakai Donaldas Trumpas ir Moon Jae-inas galėtų pradėti aukšto lygio derybas su Šiaurės Korėja; galiausiai ši diplomatija įstrigo.

Yoon Suk-yeolas sakė, kad jis su J.Bidenu aptarė galimas „bendras pratybas, skirtas pasirengti branduolinei atakai“, ir paragino regione dislokuoti daugiau taktinių JAV pajėgų.

Bet koks pajėgų telkimas ar bendrų karinių pratybų išplėtimas greičiausiai supykdytų Pchenjaną, kuris manevrus laiko invazijos repeticijomis.

Šiaurės Korėjos ginklų bandymų tvarkaraščiui įtakos gali turėti ir šalyje siaučiantis COVID-19 protrūkis.

Sekmadienį valstybinė žiniasklaida pranešė, kad nuo balandžio mėnesio, kai pirmą kartą buvo pranešta apie aptiktą koronaviruso omikron variantą, užregistruota daugiau kaip 2,6 mln. užsikrėtimo liga, kurią Pchenjanas vadina „karštlige“, atvejų.

J.Bidenas ir Yoon Suk-yeolas pasiūlė pagalbą Šiaurės Korėjai, kurios gyventojai neskiepijami ir kurios sveikatos priežiūros sistema yra viena prasčiausių pasaulyje, ir pareiškime nurodė, kad yra „pasirengę bendradarbiauti su tarptautine bendruomene, kad suteiktų pagalbą“.

J.Bidenas taip pat pridūrė, kad neatmestų galimybės susitikti su Kim Jong Unu, jei Šiaurės Korėjos lyderis būtų „nuoširdus“.

„Pasiūlėme vakcinų ne tik Šiaurės Korėjai, bet ir Kinijai, ir esame pasirengę tai padaryti nedelsiant, – kalbėjo J.Bidenas per spaudos konferenciją su Yoon Suk-yeolu. – Nesulaukėme jokio atsakymo.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min